Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Analizler
Haberler
Takvim
Çevirici
Seanslar

@freeman
179 👍🏻
26 👎🏻
6 Yorum
0 Takip Edilen
0 Takipçi
kullanici_resmi
freeman Dolar

TUİK’in enflasyonu nasıl hesapladığını bilmiyor muyuz? Gerçek enflasyonun yüzde 40’larda olduğunu görmek için alim olmaya gerek yok. Dolayısıyla doların olması gereken yer 8,5-9.00 aralığıdır.

kullanici_resmi
bsezer

Oda gelir yakın zamanda.. bu kadar faiz hayra alamet değil

1
kullanici_resmi
freeman Dolar

Geçen sene bugün dolar 6.07. Artış yüzde 23,5... çarşı pazar artışı yüzde 40-50.. doların olması gereken yer 8.5/9.00 civarıdır.

4
kullanici_resmi
freeman Dolar

En fazla 7.40’a iner artık..

1
kullanici_resmi
freeman Dolar

Biri çıksın desin ki; bu ülkede yeni fabrikalar kuruluyor, bilim adamları yeni buluşlar yaptı, bilimde ve sanatta şunları yaptık, herşeyi bize ait şunları ürettik, insanlarımız ve gençlerimiz bu ülkeden fırsat ve imkan bulsa bile gitmek istemiyor, işsizlik dünya ortalamasında vs. Lütfen sırf karşıt olmak için refleks göstermeyelim. Herşey ortada...

kullanici_resmi
tony

ama doğalgaz ve petrol yatakları bulduk ?? :)

10
kullanici_resmi
freeman Dolar

Bu sitenin sayfasında bile TCMB yılsonu dolar tahmini 7.78 yazarken ‘düşecek,bizi tutamazlar’ diye yazanlar hadi pazarda, markette gerçek enflasyonu göremediler diyelim. TCMB tahmininide mi göremediler?

kullanici_resmi
freeman

yukarıda yazdığım hangi yanlıştan dolayı 4 kişi beğenmemiş yazdıklarımı, anlayamadım?

6
kullanici_resmi
freeman Dolar

2018’de aynı durum yaşandı ve faizlerin artmasıyla doların ateşi düşürüldü. Ayrıca dışarıdan gelen dövize %4 faiz veriliyor. Dünyanın en büyük oranı bu. Yani dışarıdan gelen para yatırım için değil faiz için. Bu durumda dövizin düşmesi tıpkı öncekiler gibi geçici olacak. Ayrıca doların 8.60’tan 7’lere düştüğü konuşuluyorda 1,5’tan buralara geldiği neden konuşulmuyor?

1
✖️

Giriş yapmak için; lütfen aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurup, Giriş butonu'na basın. Eğer daha önce kayıt olmadıysanız lütfen Kayıt butonu'na basıp kayıt işleminizi gerçekleştirin.

E-Posta Adresiniz :
Parolanız :
Üye Ol 👨🏻
Giriş ✅
Şifremi Unuttum
✖️

Kayıt olmak için lütfen aşağıdaki formu küçük harfle ve eksiksiz doldurunuz. Eğer daha önce kayıt olduysanız lütfen Giriş butonu'na basarak giriş yapınız.

E-Posta Adresiniz :
Kullanıcı Adınız :
Parolanız :
Giriş ✅
Üye Ol 👨🏻