Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Analizler
Haberler
Takvim
Çevirici
Seanslar

@malmsteen
624 👍🏻
580 👎🏻
81 Yorum
1 Takip Edilen
2 Takipçi
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

Borsada bankacılık endeksi ekşi yataydayken halkbakta %3 e gelmiş primi olması,duruşma tarihinde amiral bildirisinde sonra hemen haftaya gelmesi..ilginç olaylar..

0
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

8 e düştü diyip sevinen ahmaklar var..yahu daha 2 hafta önce 7.20 lerdeydi...dolar çok kötü dusecekk ..ve zarar ettirecek..ama ne zaman ???önce 15 liraya çıkacak ondan sonra..bu süreç olmadan dolar işi bitmez.. bir bedeli hep birlikte ödeyeceğiz..tabi mevcut iktidarda sandıkta ödeyecek..

kullanici_resmi
comarbukucu

sevinen yok knk trol onlar normal insan muamelesi yapma onlara

9
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

merkezden hazineye aktarılan 44 milyar tl ile birlikte..kamu satısı ile kur aşağıya getirilmiştir..bunda amaç..ppk da bu ay faiz artışı olmayacağı için kuru mümkün olduğunca düşük tutmak olacak..olay budur..düşüş için alt sınırı konuşmak zor..çünkü fibonacciymiş manciniymiş schumahermiş boş işler bu dönemde..hazine nasıl düşünüyorsa öyle oluyor..ancak ele geçen her kuruşu bu şekilde harcamak kaçınılmaz sonu daha can yakıcı olacak gibi görünüyor..

1
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

hdp nin kapatılması dosyası aym tarafından eksiklik gerekçesiyle iade edildi..en az 1 sene sürecek bir süreç başladı..bu biraz gerginliği aldı..dolarda düşüşü buna yorabilirsiniz.

2
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

Ya neden piyasayı takip etmiyorsunuz..MB başkanı faizleri arttiracagim dedi o yüzden düştü..biraz daha düşecek bu durumda..

2
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

Bankaların makası yüksek tutması MB den gelen emir olduğunu gosterir..vatandaşın almasını yada satmasini istemiyorlar..bu durum kurda sikismaya sebep oluyor..yabancı gitmek istediğinde ona yok diyemezsin.faizi arttiramadigin için tahvillede kandiramiyorlar...dolar su an kıt..endeks 92 üstüne çıkmış ve bu makaslarla 8.10 lar civarında olması gerekir kurun.sadece fiktif islemlerle tutmayı tercih etmek büyük hata..kırdığın yerden kırılırsın..kur en son kaçta kırılmıştı..???

0
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

Radikal önlemler alınmazsa...risk büyüyebilir..koca ekonomi ve ülke bir partinin bu denli egosuna teslim edilemez..şahıs kişisi istifa etse..dolar 7 lira altına çekilir..bu sorumluluğu almalı bence .

kullanici_resmi
isabella

@alduin Hulk gerçek olamaz tabiki, ama ben en çok ironmanı seviyorum

kullanici_resmi
alduin

@krmpln Sence hulk gerçek olabilr mi ??

kullanici_resmi
krmpln

bugünkü kongrede istifa erdip damat genelbaşkanlığa geçecek ve parlamenter sistemin önü açılacak diye birşeyler yazılıyordu twitterda sence gerçek olma ihtimali var mı

2
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

Olaya sadece MB başkanı olarak bakarsak esasen büyük resmi es geçmiş oluruz.bakin günlerdir.Biden ile görüsme imkanı yokken,Biden çıktı İstanbul sözleşmesi hakkında çıktı olumsuz bir açıklamada bulunarak bu durumun güven.kirici olduğundan bahsetti.bence bu çok önemli bir hadise..yine ABD dış işleri,resmi açıklama ile S 400 Lee ile ilgili yeni bir anlaşma olur artı mevcut alınmış füzeler iade edilmediği takdirde yaptırımlar agirlasacak dedi..bakın buda çok can sıkıcı bir açıklama..Halkbank davası daha belli değil..es kaza çıkacak olumsuz bir haber burada durumu sahada kaotik hale getirebilir..yani olaya bugünkü volatilite ile kısa vadede bakarsak getiri noktasinda sağlıklı sonuçlar alinamayabilir..

kullanici_resmi
doguytrm

Yazdiklarinin şuanda piyasaya etkileri yok bro...istanbul sozlesmesinin piyasaya etkisi hic olmaz..digerlerinin olabilir ama bugunden degil...

0
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

Ben bugün için ne olacağını dün yazmıştım..tekrar yazmama gerek yok..üşenmeyen girer bakar..

kullanici_resmi
faruk56

kardeşim düşüncen nedir bu 1 haftalık zamanda dolar için

kullanici_resmi
malmsteen

@faruk56 Bir haftalık zamanda bir miktar daha geri çekilme beklenebilir..benim öngörüm 7.45 7.60 arasına cekilmaei yönünde..sonuçta bu fiyatlama yeni MB başkanının faizleri indirecegi yönündeki yaklaşımına ait fiyatlama..olağanüstü toplantı olmazsa bu ay dediğim fiyatlara yaklasabilir..buda 1 ay kadar demek..faizin düşeceği garantisi yok..zaten 200 baz puan önden yüklemeli yapılmıştı..ilk toplantıda sabit kalma ihtimali de var..dünde dedim böyle zamanlarda kimse net birşey söyleme durumunda değil..bende öngörüm aktardım..bende bekleyip ne kadar isabetliymis ona bakacağım..

4
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

Borsa işi tam rezalet..finansal altyapısı olmayan bir ülkede bu kadar acemi yatırımcıyı bu piyasalara sokarsanız olacağı budur..Tr gibi ülkelerde finansal enstrümanlarla ilgilenecek olanlara belli kriterler gelmesi lazım..

kullanici_resmi
tony

sanayi , istihdam , üretim durmuşken borsanın yükselmesi de ne demek ???

0
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

PANİK OLMAYIN...İNANİLMAZ RAKAMLARİN OLACAGİNİ SOYLEDİM..ASYA PİYASALARİ SİG OLUR..

4
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

hiç bir açıklama ve yorum şu an için geçerli değildir..sonuçta yatırımcı dediğiniz şey sadece Tr den çıkmıyor..dünyada milyonlarca yatırımcı neredeyse 24 saat işlem yapıyor..özellikle cuma günü borsa tarafına gelen satışlar naci ağbalın görevden alınacağı bilgisinin önceden sızdırılarak manipülasyona mahal verildiği net biçimde ortaya çıkmıştır..bu durum yabancı tarafında büyük hayal kırıklıı yaratmış olsa gerek..asya açılışları sığ olacağından inanılmaz rakamlar görülebilir..esasen genel durumda sapma yok.abd 10 yıllıkları yükselmeye devam edecek.bizde mayıstan sonra faiz indirimleri gelecekti.esasen başında beri sürekli yazdığım gibi faizler geçen aydan itibaren inseydi.şu an dolar 8 30 lar civarında olurdu..naci ağbal görevde olurdu..enflasyon neticede mayısta gıda etkisiyle zaten düşecekti..1,2 ay bu şekilde idare edilse..yaz döneminden faizler 7 civarına gelebilirdi.faizin etkisi kurdan çok daha yakıcıdır.gerekirse sabit kur rejimine bile geçersin..onu bertaraf edersin..ama faiz çok vuruyor..Sonuç olarak geçici olarak sert hareketler olabilir..kimse panik olmasın.rakam vermek sağlıklı olmaz.ama tabi bir miktar artış beklenebilir..buda 7.45 civarı olabilir.ancak 6.90 lardan alanlar için bu satış fırsatı olacaktır.yani bir dengelenme olacaktır..sonraki açıklamaları takip edip yeni bir pozisyon açmakta fayda vardır..Yaşar hoca paranız sağlığınızı bozmasın derdi Allah rahmet eylesin..bunu hatırlatarak sonlandırıyorum..

0
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

Her daim dedik..bu ülkede ekonomi yönetilmiyor..güdülüyor dedik..kurtlar koyunlara yem olmuş dedik..yanlış mı demişiz..üç kuruş paranızı kurtarmak için dolar alın demişiz bu günleri bilerek..hain ilan edilmişiz.keşke bugün ihracatımız 1 trilyon dolar olsada cari fazlamız 200 milyar dolar olsada..Apple gibi Mercedes gibi Samsung gibi markalarımız olsada kişi başı milli gelir 20 bin dolar olsada..işsizlik %2 olsada.enflasyon sabit 1,5 lar düzeyinde kalsada.dolar 1 liralarda olsada.biz ondan sonra size hala.dolar alın desek ve hain ilan edilecek..razıyım bin kere buna..ama.netice ortada..cengiz doyorduya hani..Binali kalırsa yaşadık..bu mllete daha çok koyacağız...ne yapsın cengiz..koymazsa kabahat..

1
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

hayatını dolar çıkmasında dünya batsın diyen kıdemli analist isimli zerzevat..bütün videoların bu minvalde..demiyorsunki bu faizle reel sektör nasıl dönecek..bankalar ancak sorunlu kredilerini ve kredi teminatlarını temlik ettirerek kredi buluyorken insanlar yaşamlarını nasıl sürdürecek..koca ülke yurtdışındaki faizcilerin eline vatandaşın geleceğini çalmak suretiyle ödeyeceğin parayı neden eleştirmiyorsun...??eleştiremezsin ..çünkü tehdit yedin..adam gibi çık anlat..yada böyle palavra videolar çekme..yok merkez yumruğunu vurmuşmuş..yok nisandan sonra milyar dolarlar yağacakmış..ne yumruğu kardeşim..kasa boş...neyle dönecek kısa vadeli borç?? bunları anlat sen..

4
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

bedel ödemekten kaçınan ve bütün yükü reel sektörün üstüne atan bir hükümet kaldı gerie..bakalım bu 200 baz ne kadar etkili olacak..kim kazanacak..teemuz ağustos ayı geldiğinde bakalım dolar ne kadar olacak..bu rakamdan dolar alınabilir..7 20 lere vurmaz artık..demekki büyümeden vazgeçildi..

0
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

faiz artışı yapılmayacak..!!

0
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

hdp yi kapatma davası açılması sonrası yükseldi..yanlış bilgi vermeyin develer..

kullanici_resmi
aslan53

Demekki hdp kapanırsa uçarız

3
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

CB grup toplantısında TCMB nin döviz alımına başladığını söyledi..

kullanici_resmi
zafer3334

Bu dediğini anca 7.20 altını görürse yapar zaten şu an yapmaya çalıştıkları 7.20 altına düşürebilmek her yolu deniyecekler

3
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

kasım ayından şubat ortasına kadar tl yüzde 19 değerlendi..diğer gelişen ülkelerde bu oran ortalama 9,10 civarındaydı..haliyle çıkış sırası geldiğindede tl nin daha fazla değer kaybetmesi kadar normal birşey olamaz..

1
kullanici_resmi
malmsteen Dolar

dolar iniş takımlarını açtı diyen KIDEMLİ ANALİST ZERZVATINA gelsin..

2
✖️

Giriş yapmak için; lütfen aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurup, Giriş butonu'na basın. Eğer daha önce kayıt olmadıysanız lütfen Kayıt butonu'na basıp kayıt işleminizi gerçekleştirin.

E-Posta Adresiniz :
Parolanız :
Üye Ol 👨🏻
Giriş ✅
Şifremi Unuttum
✖️

Kayıt olmak için lütfen aşağıdaki formu küçük harfle ve eksiksiz doldurunuz. Eğer daha önce kayıt olduysanız lütfen Giriş butonu'na basarak giriş yapınız.

E-Posta Adresiniz :
Kullanıcı Adınız :
Parolanız :
Giriş ✅
Üye Ol 👨🏻