Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Analizler
Haberler
Takvim
Çevirici
Seanslar

Ilker

@radar1
231 👍🏻
139 👎🏻
48 Yorum
0 Takip Edilen
0 Takipçi
kullanici_resmi
radar1 Ons

HA ALTININ DA BURADAN SONRAKI ILK HEDEFI 1800 dolar goruluyor

2
kullanici_resmi
radar1 Ons

Arkadaşlar bitcoin yükselirken supekulatif almayın işte balon yükseliş almayın işte bilmem ne ülkesinde yasaklanmış almayın işte ici boş almayın diyenler şimdi coin leri topladı altını teneke ici boş gösterip forex i öcü gösterip millete ellerindeki coin leri tavan fiyattan pazarlama peşindeler Şunu unutmayın onlar aşırı derecede şiştiler sakin aldanıp ta almayın ağlarsınız sonra Benden söylemesi bu tip kişiler asıl trollerin adamları.

0
kullanici_resmi
radar1 Ons

USD cad i iyi takip et ben düşeceğini tahmin ediyorum ama zamanını bilmiyorum. Inşallah yüzünü kara çıkarmaz da kazanırsın.

0
kullanici_resmi
radar1 Ons

Onz altında yükseliş icin dediğim gibi usd/CAD paritesindeki düşüşü öncelikle takip edin ardından euro gbp nzd paritelerindeki kümülatif yükselmeleri takip edin burası kesin

1
kullanici_resmi
radar1 Ons

Yoksa yükseliş trendinde su noktaya kadar düşer demek çok çok zordur.

0
kullanici_resmi
radar1 Ons

Altin yükselişe geçtiğinde alim yerini tahmin etmek çok zordur. Çünkü derin düşüşler yapar düşeceği imajını verir sonra keskin yükseliş yaparak fiyat çok ilerler. Alim için usd/CAD paritesinde düşüşler ile euro gbp nzd paritelerinde kümülatif yükselişleri gozleyip yükseleceğini görebilirsiniz. Zaten bütün yatırım araçlarının yükseliş veya düşüş trenlerini ayırt etmenin en basit yolu şudur; düşüş trenlerinde aldigin fiyatlardan daha yükseğe giderek sana kazanç elde etmene fırsat verir. Güven sağlar hatta güvenin sebebiyle daha fazla mal yüklenmekte sebep olur. Sonra aniden düşer yavaşça alt barem aralığına oturur. Tekrar , tekrar aynı hareketleri piyasa durumuna göre tekrar eder. Yükseliş trenlerinde sana aldıktan sonra rahat vermez hemen alt rakama doğru oturur kesin düşeceği duygusuna kapılmaki sağlar. Mala girmeye cesaretini kırar ve ummadığın anda fiyat birden üst banta oturtulmuştur bu hareketleri tekrarlayarak devam ettirir. Bu şekilde basit olarak yükseliş veya düşüş trendini ayırt edebilirsin

0
kullanici_resmi
radar1 Ons

Uzun zamandır borsada süren yabancı satışının sebebi bu. Yoksa merkez bankası toplantıları veya başkan değişimi degil, gibime geliyor. Bu kadar uzun süreli sarmalar veya fiyatlanmalardaki değişimler normal değil.

0
kullanici_resmi
radar1 Ons

Arkadaşlar kirim daki durumu çok iyi araştırın. Kirim daki bu gerginlik yuzunden borsada uzun süredir devam ediyor herhalde, fiyatlamazlar da da onun için gariplikler mevcut. Bu konuda bizlerin bilmediği çok şey var gibime geliyor, artık. Taraflar nato ve rusya bu sefer çok ciddiler gibime geliyor. Bizde nato üyesi olarak ortada kalıyoruz fiziki olarak altin ve döviz tutmaya çalışın bence, unutmayın işin ucunda nükleer silahlar var.

0
kullanici_resmi
radar1 Dolar

Arkadaşlar bana kalırsa piyasalar bu kirim gerginliğinden çok fazla etkileniyor. Bu konuda bilmediğimiz şeyler var. Taraflar nato ve rusya bu sefer çok ciddiler gibime geliyor. Biz de nato üyesi olarak ortada kalıyoruz. Bence bu konu aydinlanincaya kadar altin döviz gibi unsurları fiziki olarak elde tutmakta yarar var. Gibime geliyor.uzun süredir. Yabancı çıkışı da bu sebepten olabilir. Bu durumun yakından takip edilmesi gerekiyor. Bu durum herşeyden önemli ucunda nükleer silahlar var.

4
kullanici_resmi
radar1 Ons

USD/CAD paritesini iyi gözleyin Düşmesi lazım Ons takı yükseliş icin

3
kullanici_resmi
radar1 Ons

Altında 3000 - 5000 lerin konuşulacağı günler çok uzak değil gibi geliyor. YTD

3
kullanici_resmi
radar1 Ons

Bu ons Bence yükselir demedi demeyin! YTD

3
kullanici_resmi
radar1 Dolar

2000 yılından beri sadece altının onsu degil diğer emtialarda dolar karşısında değer kazandı. Örneğin daha geçen sene buğday 450 civarı iken şimdi 600 dolar. Yani para birimleri değer kaybetti Tabi Turkiyede tl de bundan etkilendi yükselen emtia enflasyonu yukarı zorladı fakat döviz bu derece değerlenmedi. Şimdi emtiaların değer kaybedip ucuzlama durumu da yok. Para birimleri tekrar eski alim güçlerine ulaşsınlar onun için eski tl altin veya çukulata değerleriyle su anı kıyaslamak yanıltıcı olur. Emtia fiyatlarının yükselmesi diğer ülkeler gibi bizimde merkez bankamızı zorlamakta, dolayısı ile olaya bu gözlere bakmak doğru değerlendirme yapmakta yardımcı olacağına inanıyorum. Herkese saygılarımla!

kullanici_resmi
gardrop_fuat_2

Öyle diyorsun da Türkiye'de dolar 2002-2013 arasında tam 11 yıl boyunca 1,20-2.25 arasındaydı. Dolarda hızlı yükseliş son 7,5 yılda gerçekleştiriliyor. Senin tespitine göre emtia fiyatları 21 senedir artıyor ama dolar son 7,5 yıldır aşırı yükseliş gösteriyor.

kullanici_resmi
radar1

@doguytrm Altını ne zaman satmış tonlarca bilgin var mı?

kullanici_resmi
radar1

@analitik Iyi de dövizi baskılamak amaç ise altin satıp dolar elde etmeye ne gerek bankalar şirketler bir sürü sendikasyon kredisi alıyor zaten Döviz cinsinden. Bence altını satmasının nedeni altının bayağı bir güç kaybetmiş olması yani insanlar arasındaki talep yönünün daralmış olması. Zaten merkez bankası da bu büyüyen talebi karşılamak amacı ile önca altını almış karşılığında dolar vermemiş miydi?

kullanici_resmi
radar1

@antika Arkadasim verdiğim dolar bazlı buğday fiyatlari bize özel degil . Kaldı ki diğer emtialarda da aynı durum var. Bunun da sebebi küresel ısınma sebebiyle dünya ekonomisini frenlemek sogutmak.

kullanici_resmi
antika

Eskiden buğdayı kendin üretiyordun şimdi satın alıyorsun Hammadde fiyatları tabi ki arttı sebebi üretimin azalması ve hammaddeyi işleyen fabrikaların satılması Eskiden sadece makina ithal ederdik şimdi hammaddeyi ve tarımı da ithal eder hale geldik Özellikle pandemi dönemi tabi ki yükselecekti fiyatlar Açıklamayı eksik yapıyorsunuz

kullanici_resmi
doguytrm

tonlarca altın satan merkez bankamızı dedin herhalde ....

kullanici_resmi
analitik

@radar1 NAKITE ÇEVİRİP DOLAR ALIYOR BASKILAMA YAPIYOR DOSTUM EKSİĞİM VARSA TAMAMLA.

kullanici_resmi
radar1

@doguytrm Sence altin satarak döviz nasil baskilanabilir

kullanici_resmi
analitik

@radar1 DOSTUM BUNLAR İKTİSATTAN ANLASAYDI SENCE BU KADAR İNSAN DÖVİZ ALİP SATMAK İÇİN BURADA BİR ARAYA GRLİRMİYDİ?

kullanici_resmi
radar1

@analitik Malesef bizim ülkemizde döviz milletin can simidi Haklı oldukları yön de çok ama bankalarda bu kadar döviz altin olunca hedef haline geliyor bu da insanların emeklerinin sömürülmesi anlamına geliyor maalesef. Yüce ALLAH hakkımızda hayırlısını verir Inşallah!

kullanici_resmi
analitik

@radar1 Amin.

kullanici_resmi
doguytrm

@radar1 3 ay da 65 ton altın satıldı merkez bankasından kendı sıtesınde var...döviz baskılamak için

1
kullanici_resmi
radar1 Dolar

Dolar tl yavas yavas büyük düşüşe hazırlanıyor gibime geliyor. Paralarını alın terlerini sevenler dikkatli olsunlar bence. YTD

kullanici_resmi
nokta

doların yükseği alçağı olmaz dolar dolardır NOKTA👈

kullanici_resmi
tatlises_yo

G.O.S.B. Ülkemizi yabana atmayın.

kullanici_resmi
radar1

Yani eski camlar bardak oluyor olabilir. Dünya ve ekonomik temeller değişiyor. Sadece dikkat!

kullanici_resmi
radar1

@ismail20 Kirim gerginliğini takip edin Kötüleşirse siz kazanırsınız çözülürse yandiginizin resmidir. Mayis 4 e kadar amerikan donanması karadenizde şimdilik en azından.

kullanici_resmi
gardrop_fuat_2

Dolar, bugüne kadar hangi yılı eksiyle kapatmış çok merak ediyorum doğrusu.

kullanici_resmi
nokta

@gardrop_fuat_2 her türlü alıyorum düşük yüksek farketmiyor bakalım yıl sonu ne olacak 👈

kullanici_resmi
radar1

@gardrop_fuat_2 Evet dolar herzaman zaman içinde kazandırır ama eskiden bu kadar bankaların sırtında döviz tevdiat hesabı yigilmamisti.

kullanici_resmi
gardrop_fuat_2

İyi ya işte düştükçe alırız. İki ay önce 6,5'e düşecek diyorlardı, şimdi 7,5'e düşecek diyecekler, 3-5 ay sonra de 8,5 liraya düşecek diyecekler. Düştüğü yerden toplarız ziyanı yok.

kullanici_resmi
ismail20

Napalım onuda de hele

12
kullanici_resmi
radar1 Ons

Benim altin endeksim 2 45 ler den 2.751 e yükselmiş bu seviyeden uygun dip seviyeden ons altin alanlar uzulmezler Gibime geliyor. Bilginize. YTD

2
kullanici_resmi
radar1 Dolar

Ilk önce doların karşı tarafında düşünen biri olarak 👎 belirtmek isterim ki; Doları düşmekten kurtaran ve borsayı asıl rahatsız eden (bana göre asli enerji boru hatları kavgası olan) :ukrayna -rus geriliminin durumunu yakından takip edin bir sebeple bu durum ortadan kalkarsa düşüş yeniden başlar. Demedi demeyin! Amerikan donanması 3 mayısa kadar en azından karadenizde kalacağını duyurdu şimdilik ama ne olur muamma. Bu durumun takibi önemli olduğunu düşünmekteyim hele hele TÜRKIYE 'nin burnunun dibinde olan bir olay ve iki süper güç oldugu düşünülürse kötüleşmesi çok vahim olur , ortadan kalkması ise tl karşıtı enstrümanlar için kötü olur. Herkese saygılarımla! YTD.

1
kullanici_resmi
radar1 Dolar

Onun Yüce TÜRK MILLETI'nin ona verdiği; GAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ismiyle beraber onu ve ülkenin yunanlılardan kurtarılmasında emeği geçen tüm silah arkadaşlarını sevgi ve saygıyla anıyoruz.

1
kullanici_resmi
radar1 Dolar

Yuce TURK MILLETI'nin Gazi Meclisinin ona verdigi; GAZI MUSTAFA KEMAL ATATURK olarak onu seviyoruz.

1
kullanici_resmi
radar1 Ons

Tabii bu keskin yukselisler yapamayacağı anlamına gelmez ama kalıcı olmasi zor su an. Dediğim gibi muamma yani? En sağlıklısı euro gbp ve nzd deki kümülatif yukselislerle birlikte usd/CAD paritesindeki düşüşleri beraber gözleyin en doğru stratejiyi uygulamış olursunuz. Unutmayın paranın duyguları yoktur, insanların duyguları vardir. Duygusuz olana duygularınla yaklaşırsan kaybedersin, ona anladigi dilden rakamlarla yaklaşmak lazım.🤐

3
kullanici_resmi
radar1 Ons

Altin aynı uzunca bir süre spor yapmamış ünlü bir futbolcu gibi, hangi aralıkta güç toplar muamma yani?

2
✖️

Giriş yapmak için; lütfen aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurup, Giriş butonu'na basın. Eğer daha önce kayıt olmadıysanız lütfen Kayıt butonu'na basıp kayıt işleminizi gerçekleştirin.

E-Posta Adresiniz :
Parolanız :
Üye Ol 👨🏻
Giriş ✅
Şifremi Unuttum
✖️

Kayıt olmak için lütfen aşağıdaki formu küçük harfle ve eksiksiz doldurunuz. Eğer daha önce kayıt olduysanız lütfen Giriş butonu'na basarak giriş yapınız.

E-Posta Adresiniz :
Kullanıcı Adınız :
Parolanız :
Giriş ✅
Üye Ol 👨🏻