Arama:
Kapat

uğurcan gezer

@ugrcngzr
55 👍🏻
40 👎🏻
9 Yorum
0 Takip Edilen
0 Takipçi
kullanici_resmi
ugrcngzr USD/TRL

Dolar her ne kadar 7.80 seviyelerinden yükselsede yıl sonuna kadar doların en fazla 8 ve 7.90 aralarında seyredeceği verileri doğruluyor yani yıl sonu yok dolar 9 10 bunlar hikaye masaldır çok acayip bir durum olmadıkça imkansiz dolar bir yerde duracaktı çünkü sadece 7-8 ay içerisinde tarihi zirveyi gördü haliyle biraz durması lazım ancak Amerikan seçimlerinden sonrası belirsiz.

0
kullanici_resmi
ugrcngzr USD/TRL

sene sonu dolar 8 olur. 10 felan yok adamlar dolar 10 olsa ne olur 30 olsa ne olur diyor sen git bi bak bakayım dolar 1 tl olsa neler alabiliyorsun 50 tl ile 200 tl ile ama 30 lira olunca 10 lira olunca ne yapabiliyorsun.

2
kullanici_resmi
ugrcngzr USD/TRL

doların bir türlü 7.95 kırıp 8 hedefine gidememesi beklentileri doğruluyor yıl sonu 9 veya 10 gibi bir olay hikayedir masaldır ama güzel masaldır. yıl sonuna kadar amerikanın başkan değiştirme sürecinde türkiye ile ilgilenmesi pekte mümkün değil. dolar için şuan ki veriler doların 8 den döndüğü bir ihtimal 8 gelip fotoğraf çekip aşşağı taraflarda oyalanır ancak bu sadece şimdiki veriler içindir bir haber patlar tüm dengeler değişebilir. mb doların artmaması için faizleri dahada artıracaktır

6
kullanici_resmi
ugrcngzr USD/TRL

Merkez bankası doları 8 noktasında tutabilmek için bir kaç hamlesi ve tekrardan gelen yeni rezerv keşfi Türkiye'yi olumlu yönde etkilemektedir ancak merkez bankasının da bildiği gerçek doları bunlar ile tutamayacağı ve 8 noktasını geçip süratle yükselmesi kısa vadede olmasada uzun vadede bekleniyor hatırlarsak dolar 6.85 direncinde haftalarca kalmış ve 6.85 direncini kırıncada 4-5 ay içerisinde 8 TL dayanmıştı. Şahsi olarak alttaki yorumumda doların 7.95 üstüne çıkmayacağını söylemiştim bugün 7.95 üzerini test edip başarısız olan dolar haftaya büyük bir sürpriz yapabilir ve 8 aşabilir. bu hafta pekte mümkün değil.

1
kullanici_resmi
ugrcngzr USD/TRL

7.85 kadar düşen dolarda 7.94 seviyeleri görmesi doların hedefininin bir an önce 8 kırması yönünde şahsi olarak 7.95 öteye gidemeyeceğini düşünüyorum ancak haftaya dolar net olarak 8 diyebiliriz.

5
kullanici_resmi
ugrcngzr USD/TRL

dolar geçen haftaya göre yine bu haftada yükselişini sürdürüyor bu haftada sürdürüceğine kesin olarak bakabiliriz 7.60 direnç olarak hesaba katarsak bu hafta dolar 7.70 7.75 bulacaktır.

4
kullanici_resmi
ugrcngzr USD/TRL

sadece avrupa mı yaptırım yapmayı biliyor burdaki 5-6 milyon mülteciyi kapılarına bırakınca görürüz onların erkekliğini sen kalk haklarından vazgeçmemek için libyaya destek ver ordan suriyeye gir sonra ıraka gir doğu akdenizden vazgeçme bunun yanında karabağ meselesiyle ilgilen bunları her devlet yapamaz bunun için eğer yaptırım yiceksek yeriz en azından haklarımız için yemiş oluruz.

kullanici_resmi
isabella

türkiye kapı falan açmaz dümen bunlar açsa bile yunanlar almaz içeri gerekirse öldürürler yinede geçirmezler çoğunu hee öldürürse nolcak yine suçlu bulunmazlar,çok yanlış yapıldı oy uğruna çok

kullanici_resmi
isabella

ayasofya muhabbeti falanda kaynadı arada kendi diyordu ben daha aklımı kaybetmedim ayasofyayı açacak kadar diye biliyordu yaptırım gelecek diye şimdi oylarda düşünce gitti açtı camiye biden kazansında siz görün ayasofyaya noluyor o zaman oy uğrana dediğim gibi çok yanlış yapıldı

kullanici_resmi
isabella

hee son olarak EVET SADECE AVRUPA YAPTIRIM YAPMAYI BİLİYOR çünkü g*tündeki donu bile onlar yapıyor

5
kullanici_resmi
ugrcngzr USD/TRL

dolar 6.85 den bu yana durmaksızın yükselişini sürdürüyor 5-6 ay içerisinde neredeyse politika faizi hariç hiç bir düşüş yaşamadı politika faizinde dahi anlık düşüp genel anlamda tekrardan yükseldi kurun bu denle 7.96 çekilmesi gayet normal durum 7.85 direnç olarak baz alan dolar bakalım bu hafta tarihi zirve 8 görebilecekmi?

kullanici_resmi
ugrcngzr

@saakin79 vatandaşın borçları bu arada eklemeyi unutmuşum bankalara olanlar fln

kullanici_resmi
ugrcngzr

@saakin79 durumlar çok sıkıntılı vallah borçsuz adam varsa bu şartlarda helal olsun temmuz ayındaki veriler 720 milyar tl borç var ve bu sürekli katlanıyor dolarda eklenince iyice ağırlaşıyor.

kullanici_resmi
saakin79

benim görüşüm inşaat sektörü ve otomotiv sektörünü kurtarcaz derken karşılıksız basılan paraların ceremesini çekiyoruz yazın turist te gelmeyip bir çok gıda ürününe kadar ithalata bağlı kalınca kaçınılmaz son oldu

kullanici_resmi
tony

bence de.... eğer 8 i aşarsa da allah hepimizi korusun !

0
kullanici_resmi
ugrcngzr USD/TRL

tamam ozaman libyadan çekilelim ıraktan suriyeden karabağ ile ilgilenmeyelim akdenizi bırakalım sırf yaptırım yememek için ozaman da senin gibiler devlete neden bu seferde neden libyadan suriyeden çekildin diye ver yansın eder senin anlattıklarına göre biz sırf yaptırım yememek için tüm haklarımızdan vazgeçelim diyorsun saf olanın sen olduğu belli kardeşim avrupanın neden yaptırım yapması da belli kaynaklar için gelmişsin burda dolar 10 tl olacak sene sonu diyosun çok acayip bir durum olmadıkça dolar 10 tl olmaz mb haftaya yapacağı hamle ile de netleşecek çünkü faizi artırmaktan başka çareleri yok sadece mülteci yaptırımıda yapilabilir gibi bişey yok dünyanın en önemli boğazları elimizde eğer çok zorda kalınırsa kapatılır (çok zorda kalınırsa) parantez açtım.

kullanici_resmi
engin

size katılıyorum...

kullanici_resmi
ugrcngzr

@tony eğer gerçekten bu operasyonları yapmasaydık şuan hala gaziantebe kilise hataya yapılan terör saldırılarını konuşuyor olurduk. dediğinize de katılıyorum tabi başka nedenler de var doların bu halde olmasının nedeninde

kullanici_resmi
tony

libya , ırak , suriye harekatları nedeniyle dolar bu seviyelere geldi ... ekonomi çok fena durumda ...kimse ülkemizin sıkıntıya düşmesini istemez ... ama ne yazık ki halimiz meydanda ...

kullanici_resmi
ceri

Malesef boğazların kapatma gibi bir lüksümüz yok,lüksü bırak imkanımız yok.Çünkü "Möntro" boğazlar antlaşmasına göre boğaz suları türkiye ye ait değil,uluslar arası su olduğu için kapatamayız.Antlaşma beyni sürenizdir.Anlaşmada"Bogazlar haricinde başka bir altarnatif olmadığından ticari ve askeri gemilerin geçişi ücretsizdir"diye bir madde vardır.O yüzden kanal istanbul bir alternatiftir.

9
✖️

Giriş yapmak için; lütfen aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurup, Giriş butonu'na basın. Eğer daha önce kayıt olmadıysanız lütfen Kayıt butonu'na basıp kayıt işleminizi gerçekleştirin.

E-Posta Adresiniz :
Parolanız :
Üye Ol 👨🏻
Giriş ✅
Şifremi Unuttum
✖️

Kayıt olmak için lütfen aşağıdaki formu küçük harfle ve eksiksiz doldurunuz. Eğer daha önce kayıt olduysanız lütfen Giriş butonu'na basarak giriş yapınız.

E-Posta Adresiniz :
Kullanıcı Adınız :
Parolanız :
Giriş ✅
Üye Ol 👨🏻
ANALİZ
HABER
TAKVİM
ÇEVİRİCİ
SEANSLAR