EURO : 6.63 | DOLAR : 5.795
STERLİN : 7.4646 | DOLAR : 5.795
DOLAR : 5.795
.
AltınAlışSatış
Gram Altın227.08227.16
Cumhuriyet1516.001539.00
14 Ayar Bilezik130.70131.00
18 Ayar Bilezik167.39167.77
22 Ayar Bilezik209.13209.60
Ata Altın1513.431553.58
Beşli Altın7314.897469.15
Çeyrek Altın366.89375.76
Gremse Altın3668.913757.56
İki Buçuk Altın3668.913732.28
Yarım Altın731.49751.51
Ziynet Altın1467.561498.43
Kilo Altın (Dolar)39374.0039389.00
Has Altın225.95226.03
DövizAlışSatış
Dolar5.78505.7950
Euro6.62006.6300
Sterlin7.42747.4646
B.A.E. Dirhemi1.55611.5655
Arjantin Pezosu0.15620.1572
Avustralya Doları4.05274.0730
Bahreyn Dinarı15.165015.2560
Brezilya Reali1.54651.5558
Kanada Doları4.36854.3948
İsviçre Frangı5.74375.7783
Çin Yuanı0.82380.8288
Kolombiya Pezosu0.00180.0018
Çek Korunası0.25440.2559
Danimarka Kronu0.87860.8839
Gürcistan Larisi2.12962.1425
Hong Kong Doları0.72920.7336
Macar Forinti0.02030.0204
İsrail Şekeli1.55611.5655
Hint Rupisi0.07800.0785
Ürdün Dinarı8.06658.1151
Japon Yeni5.08405.1147
G.Kore Wonu0.00500.0050
Kuveyt Dinarı18.795018.9082
Kazak Tengesi0.01570.0158
Libya Dinarı4.12174.1465
Meksika Pezosu0.29620.2980
Norveç Kronu0.68920.6934
Y.Zelanda Doları3.74373.7663
Filipin Pezosu0.10640.1070
Polonya Zlotisi1.52581.5350
Rumen Leyi1.40541.4139
Rus Rublesi0.08720.0877
S.Arab Riyali1.52491.5326
İsveç Kronu0.63320.6370
Singapur Doları4.14624.1712
Suriye Poundu0.01100.0111
Tunus Dinarı2.00832.0204
Ukrayna Grivnası0.20230.2035
G.Afrika Randı0.40110.4035
CoinFiyat(USD)Piyasa Büyüklüğü
Bitcoin6459.23367111,986,879,871
Ethereum202.1802220,773,339,477
XRP0.4398717,594,034,193
Bitcoin Cash439.265397,650,998,379
EOS5.366594,863,454,373
Stellar0.242374,579,349,902
Litecoin52.055713,063,327,957
Cardano0.074151,922,598,179
Monero108.250961,787,328,749
TRON0.023151,522,652,311
Dash153.129631,285,840,733
Binance Coin9.719811,271,344,721
NEO16.513251,073,361,349
Ethereum Classic9.783031,031,962,859
Zcash121.57767616,957,327
Dogecoin0.00416486,135,266
Bitcoin Gold25.88807447,938,822
Qtum4.21939375,450,060
Lisk2.98286332,463,409
Nano2.03718271,451,293
BitShares0.09864263,115,620
Siacoin0.00680255,513,005
DigiByte0.02229244,382,247
Steem0.80998227,481,189
Verge0.01407213,555,559
Waves1.98419198,419,688
Stratis1.47676146,293,769
Waltonchain2.96783119,141,118
MonaCoin1.1414272,084,635
PariteAlışSatış
USD/TRY5.74315.7496
EUR/TRY6.58866.5978
GBP/TRY7.45967.4621
EUR/USD1.14701.1471
GBP/USD1.29831.2984
USD/CAD1.30871.3088
AUD/USD0.70830.7084
NZD/USD0.65500.6551
AUD/JPY79.633079.6530
AUD/CAD0.92700.9271
CAD/CHF0.76010.7604
CAD/JPY85.905085.9150
CHF/JPY113.0000113.0100
EUR/GBP0.88330.8834
EUR/CHF1.14061.1416
EUR/CAD1.50091.5012
EUR/AUD1.61861.6196
EUR/JPY128.9500128.9570
GBP/AUD1.83271.8330
GBP/CAD1.69891.6994
GBP/CHF1.29131.2923
GBP/JPY145.9650145.9760
USD/ZAR14.241414.2592
USD/SGD1.37851.3789
NZD/CAD0.85720.8574
NZD/CHF0.65170.6518
NZD/JPY73.660073.6700
EUR/DKK7.46057.4609
EUR/HUF322.7300323.1200
EUR/NOK9.50799.5129
EUR/NZD1.75021.7512
EUR/PLN4.29494.2974
EUR/SEK10.349610.3543
EUR/ZAR16.340916.3509
USD/CHF0.99490.9950
USD/CNH6.93886.9438
USD/DKK6.50466.5051
USD/HUF281.2600281.8100
USD/ILS3.66803.6780
USD/JPY112.4290112.4340
USD/MXN19.290319.3014
USD/NOK8.28958.2949
USD/PLN3.74463.7469
USD/RUB65.500865.5108
USD/SEK9.02359.0276
AUD/NZD1.08141.0815
CHF/TRY5.77435.7768
GBP/NZD1.98181.9823
AUD/TRY4.06564.0756
CAD/TRY4.38604.3960
EmtiaAlışSatış
Ham Petrol69.57 $69.63 $
Bakır2.78 $2.78 $
Benzin1.913 $1.913 $
Kalorifer Yakıtı2.3243 $2.3253 $
Doğal Gaz3.138 $3.143 $
Paladyum1108.4 $1108.9 $
Platin824.6 $824.8 $
Gümüş14.58 $14.585 $
Kakao2200 $2209 $
Kahve117.65 $117.85 $
Mısır369.25 $369.5 $
Pamuk79.51 $80.51 $
Canlı Sığır118.25 $118.3 $
Portakal Suyu137.38 $138.38 $
Soya Yağı29.16 $29.16 $
Soya Fasulyesi857.5 $857.5 $
Şeker13.79 $13.89 $
Buğday508 $508 $
DövizAlışSatış
Euro (Efektif)6.6166.6425
ABD Doları (Efektif)5.76695.79
Euro / ABD Doları1.14721.1472
Euro6.62066.6326
ABD Doları5.7715.7814
ABD Doları / Avusturayla Doları1.4131.413
ABD Doları / Bulgar Levası1.70481.7048
ABD Doları / Kanada Doları1.30961.3096
ABD Doları / İsviçre Frangı0.99520.9952
ABD Doları / Çin Yuanı6.93786.9378
ABD Doları / Danimarka Kronu6.50326.5032
ABD Doları / İran Riyali4200042000
ABD Doları / Japon Yeni112.31112.31
ABD Doları / Norveç Kronu8.27538.2753
ABD Doları / Pakistan Rupisi132.95132.95
ABD Doları / Rumen Leyi4.06824.0682
ABD Doları / Rus Rublesi65.3265.32
ABD Doları / Suudi Arabistan Riyali3.7523.752
ABD Doları / İsveç Kronu9.01559.0155
Avustralya Doları4.07464.1012
BA BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ DİRHEMİ1.57251.5725
BA ARNAVUTLUK LEKİ0.053130.05313
BA ARJANTİN PESOSU0.15840.1584
BA AZERBAYCAN YENİ MANATI3.40483.4048
BA BOSNA HERSEK MARKI3.38273.3827
BA BAHREYN DİNARI15.321815.3218
BA BREZİLYA REALİ1.56711.5671
BA ÇEK KORUNASI0.256880.25688
BA MISIR LİRASI0.321660.32166
BA GÜRCİSTAN LARİSİ2.13932.1393
BA HONG KONG DOLARI0.736760.73676
BA HIRVATİSTAN KUNASI0.892840.89284
BA MACAR FORİNTİ0.020540.02054
BA ENDONEZYA RUPİSİ0.000380.00038
BA YENİ İSRAİL ŞEKELİ1.57561.5756
BA HİNDİSTAN RUPİSİ0.078510.07851
BA IRAK DİNARI0.004840.00484
BA İZLANDA KRONU0.048650.04865
BA ÜRDÜN DİNARI8.14128.1412
BA GÜNEY KORE WONU0.005080.00508
BA KAZAKİSTAN TENGESİ0.015910.01591
BA MAKEDONYA DİNARI0.107740.10774
BA MEKSİKA PESOSU0.298240.29824
BA MALEZYA RİNGGİTİ1.38731.3873
BA YENİ ZELANDA DOLARI3.78483.7848
BA PERU YENİ SOLU1.73331.7333
BA FİLİPİN PESOSU0.107450.10745
BA POLONYA ZLOTİSİ1.54441.5444
BA KATAR RIYALİ00
BA SİNGAPUR DOLARI4.19084.1908
BA SURİYE LİRASI0.011210.01121
BA TAYLAND BAHTI0.175750.17575
BA TÜRKMENİSTAN MANATI1.65271.6527
BA UKRAYNA HRYVNASI0.205230.20523
BA ÖZBEKİSTAN SOMU0.00070.0007
BA GÜNEY AFRİKA RANDI0.402740.40274
Bulgar Levası3.36623.4102
Kanada Doları4.40064.4204
İsviçre Frangı5.78535.8225
ÇİN YUANI0.827160.83798
Danimarka Kronu0.886020.89037
Avustralya Doları (Efektif)4.05594.1258
Kanada Doları (Efektif)4.38434.4372
İsvicre Frangı (Efektif)5.77665.8312
Danimarka Kronu (Efektif)0.88540.89242
Sterlin (Efektif)7.48087.5364
100 Japon Yeni (Efektif)5.10735.1799
Kuveyt Dinarı (Efektif)18.629919.4485
Norveç Kronu (Efektif)0.695170.70195
Suudi Arabistan Riyali (Efektif)1.52661.5524
İsveç Kronu (Efektif)0.636950.64547
Sterlin / ABD Doları1.29941.2994
Sterlin7.4867.5251
100 İran Riyali0.013660.01384
100 Japon Yeni5.12635.1603
Kuveyt Dinarı / ABD Doları3.29583.2958
Kuveyt Dinarı18.913619.1611
Norveç Kronu0.695660.70034
PAKİSTAN RUPİSİ0.043160.04373
Rumen Leyi1.41061.4291
Rus Rublesi0.087860.08901
Suudi Arabistan Riyali1.53811.5409
İsveç Kronu0.637390.64399
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD yükseldi
investing
Forex – Yen, Jeopolitik Risklerle, Riskten Kaçınma Ticaretinde Güçleniyor
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD düştü
investing
Forex – Dolar Düşüşte, İtalya Odağında Euro Yükseliyor
investing
Forex - USD/JPY yükseldi
investing
Forex - EUR/JPY düştü
investing
Forex - Asya oturumu boyunca NZD/USD yükseldi
investing
Forex - USD/JPY düştü
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde USD/JPY yükseldi
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde GBP/USD yükseldi
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD yükseldi
investing
Forex - Asya oturumu boyunca EUR/USD yükseldi
investing
Forex - AUD/USD yükseldi
investing
Forex - USD/JPY yükseldi
investing
Forex - NZD/USD düştü
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD düştü
investing
Forex - ABD oturumu bitimine doğru EUR/USD düştü
investing
Forex – Dolar Düşüşte Ancak Fed Tutanakları Faiz Artırımı İhtimalini Koruyor
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD düştü
investing
Forex – Dolar, Piyasalar Toparlandıkça Yükseliyor
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD düştü
investing
LINE’ın Kripto Para Borsası Kendi Token’ini Bitcoin ve Ether Pariteleri İle Listeledi
investing
Araştırma: ‘Bitcoin İlerleyen Zamanlarda Forex Piyasalarına Rakip Olabilir’
investing
Forex – Sterlin, Güçlü Ücret Rakamları Üzerine Günün Yükseğine Dokundu
investing
Forex – Dolar, Yen Karşısında 1 Ayın Düşük Seviyelerinden Yükseldi
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD yükseldi
investing
Forex – Sterlin, Brexit Anlaşmasına Dair Şüphelerle Darbe Aldı, Yen Yükseliyor
investing
Forex - USD/JPY düştü
investing
Forex - EUR/JPY düştü
investing
Forex - Asya oturumu boyunca NZD/USD düştü
Yorum Yap
ziyaretçiforex


50 bin altında giriş sermayesi yeterli olan güvenilir firma tavsiye edebilirmisiniz


ziyaretçiforex


Türkiyeden foreks piyasasına giriş yapamıyor muyuz?

çağrı yaparsınız ama giriş sermayesi 50bin TL. daha düşük sermayelerle kaldıraçlı döviz işlemleri yapmak için viop piyasası var.


traderforex


forexte kaldiraclar eski haline getirilecek mi? bilen var mi?

doganturgut ben sanmıyorum artık forex'te bir düzenleme yapılacağını.


mehmetaslanforex


forex piyasaları haftaya çok hızlı başlıyor...


çağrıforex


kafasında yatırımlık parite olan var mı? uzun vadede azda olsa kazandırmasına kesin gözüyle baktığınız?


cetinuluforex


forex'i bu ülkede çok yanlış anladılar. hemde çift taraflı yanlış anladılar. nasıl forex çift yönlü yatırım yapabileceğiniz bir piyasa iken; bizim devletimiz ve yatırımcı adaylarımız bu piyasayı 1:100 kaldıraçla 100 dolar yatırıp 100.000 dolar kazanacakları bir yer olarak gördüler. zaten tüm sorun buradaydı. ancak piyasa kuralları düzenlemek yerine 50 bin tl gibi bir teminat konulup bana göre komple bitirdiler ülkedeki tüm yatırımcılar şu an yabancı firmalarda işlem yapıyor, bunun neresi mantıklı ki?

milyonerborsacı Aynen kardeşim, çok haklısın.


doganturgutforex


forex piyasasının bu ülkede tekrar aktif olması gerektiğini düşünüyorum. dünyanın en büyük yatırım piyasası neredeyse kumar ile aynı kefeye kondu. üstelik piyasayı yasaklayıp gerçekten kumarbazların, merdiven altı firmaların kucağına bırakıldı türk yatırımcısı, çok hatalı buluyorum bu kararı.


çağrıforex


forex piyasasına düzenleme geleceği yönünde duyumlarım var. şu an piyasada uygulanan karar türkiye'de forex'i neredeyse bitirme noktasına getirdi. dünyanın hiçbir ülkesinde forex bu denli sert kurallarla işlem görmüyor. istanbul finans merkezi projesi kapsamında 2018'de yeni bir tebliğ geleceği ve piyasada iyileştirmeye gidileceğine dair söylentiler konuşuluyor. inşallah açılır ve türk vatandaşları tekrar güven içerisinde yatırım yapmaya başlarlar.


GCM Forex Gram Altın Analizi Yorumu - 23/10/2018

Önemli Seviye : 226,35 – 228,50

226,35 – 228,50 bölgesi önemli!


Negatif trend görünümü içerisinde ilgili baskısını 216,50 destek noktası ile sınırlandıran ve trend içi tepki düşüncesini gündeme taşıyan Gram Altın, bu düşüncesini 224,50 bariyeri ile sınırlandırdı ve analizin hazırlandığı şu sıralar 222,75 seviyesine yakın seyrini sürdürmektedir.

Teknik olarak Gram Altını değerlendirdiğimizde, ana negatif trendin güncel üst noktalarını temsil eden 226,35 – 228,50 seviyeleri güncelliğini ve önemini korumaktadır. Gram Altın, ilgili bölge altında kaldığı müddetçe negatif seyrine devam etmek isteyebilir. Bu düşünce ile 220,25 başta olmak üzere 218,70 ve son dip 216,50 desteklerine doğru trend fiyatlaması izlenebilir. Bu süreçte 216,50 altındaki kalıcı hareketler, negatif trend görünümünün daha da güçlenmesini sağlayabilir. Aksi takdirde trend içi tepkiler tekrar gündemi meşgul edebilir.

Alternatif olarak pariteye yönelik tepkilerin trend görünümünü sona erdirmesi içinse, 226,35 – 228,50 bölgesi üzerindeki kalıcı hareketlere ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Ancak bu şartla 230,50 başta olmak üzere 232,50 ve 234,50 bariyerlerine doğru yeni fiyatlama izlenebilir. Bu süreçte son zirve 239,40 üzerindeki kalıcı hareketler, ilgili dönüşe ayrıca teyit niteliği kazandırmak isteyebilir.

Özetle: Ana negatif trendin güncel üst noktalarını temsil eden 226,35 – 228,50 seviyeleri altında Gram Altın fiyatına yönelik aşağı yönlü beklentiler gündemde yer almayı sürdürmektedir.

GCM Forex Ons Altın Analizi Yorumu - 23/10/2018

Önemli Seviye : 1217 – 1232

Bant hareketi devam ediyor!


Kısa vadeli olarak 1232 – 1217 bandı içerisinde fiyatlama davranışı izlemeye devam eden Ons Altın, ilgili bandın dışındaki olası kalıcı hareketlerle kısa vadeli yatay görünümüne son vermek isteyebilir. Her ne kadar 1217 destek noktası üzerinde pozitif algı devam ediyor olsa da kıymetli madenin ilgili seviyeler arasındaki sıkışık seyri, mevcut beklentinin güçlenmesini engellemektedir. Bu sebeple de daha net hareketler için ilgili bandın dışındaki kalıcı hareketler takip edilebilir.

Bu süreçte özellikle 1232 üzerindeki kalıcı hareketler, pozitif görünümün daha da güçlenmesini sağlayacağı gibi bir sonraki önemli bariyer 1252 seviyesinin gündemde yer almasını sağlayabilir (1252 öncesindeki kısa vadeli direnç noktaları 1238 ve 1243 olarak kaydedilmiştir). Aksi takdirde 1217 desteğine doğru geri çekilmeler izlenebilir.

Alternatif olarak Ons Altın fiyatına yönelik olası tepkilerin güçlü fiyatlama davranışına dönüşebilmesi içinse, 1217 seviyesi altındaki kalıcı hareketlere ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Ancak bu şartla 1212 başta olmak üzere kanal üst noktası 1206,50 ve kırılması durumunda kanal kontrol noktası 1200,50 desteklerine doğru geri çekilme beklentisi gündemi meşgul edebilir.

Özetle: 1217 seviyesi üzerinde pozitif görünümüne devam etmeye çalışan Ons Altın fiyatında daha net hareketler için 1217 – 1232 bandı dışındaki kalıcı hareketler takip edilebilir.

GCM Forex Euro Analizi Yorumu - 23/10/2018

Önemli Seviye : 6,4500 – 6,5600

EURTRY paritesi 6,4500 – 6,5600 aralığındaki seyrini koruyor. Gün içerisinde Avrupa ve ABD borsalarının açılış süreci takip edilebilir. Bu süreçte, 21 periyotluk Envelopes’un desteklediği 6,4500 – 6,5600 bölgesi dışında gerçekleşebilecek fiyatlamalar ve 4 saatlik kapanışlar yön arayışına netlik kazandırabilir. Düşüş isteği 6,4500 seviyesi altındaki seyir ve 4 saatlik kapanışlarla ağırlık kazanabilir.

Bu durumda 6,3300 ve 6,1800 seviyeleri hedeflenebilir. Olası yükselişlerde 6,5600 seviyesinin aşılması ve bölgede gerçekleşebilecek 4 saatlik kapanışlar düzeltme alanı içerisinde yükseliş isteğine ağırlık kazandırabilir. Bu durumda ise 6,6600 ve 6,7900 seviyeleri gündeme gelebilir.

Özetle: Önümüzdeki süreçte 6,4500 – 6,5600 bölgesi dışında gerçekleşebilecek fiyatlamalar ve 4 saatlik kapanışlar yön arayışına netlik kazandırabilir.

GCM Forex Dolar Analizi Yorumu - 23/10/2018

Önemli Seviye : 5,6600 – 5,7160

Haftanın en önemli gündem maddelerinden birisi olan TCMB kararlarına Perşembe günü saatler 14.00’ü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) kararları öncesinde 5,52 destek noktası üzerinde trend içi tepki düşüncesini gündeme taşıyan ve bu doğrultuda 5,70 seviyesine kadar çıkış izlediğimiz USDTRY kuru, gün içerisinde sakin ancak pozitif bir fiyatlama davranışı ile gündemi meşgul etmeye çalıştı. Bu doğrultuda 5,6600 – 5,7160 bölgesi içerisinde seyrini sürdüren kur, analizin hazırlandığı şu sıralar da ilgili bölge içerisinde karar vermeye çalışmaktadır.

Ana görünümün kanal üst noktası 5,9600 – 5,9160 bölgesi altında negatif olduğu bir ortamda kura yönelik tepki alımı düşüncesi tamam mı devam mı sorusunun cevabında 5,6600 – 5,7160 bölgesi yakinen takip edilmelidir.

USDTRY kuru tepki alımına devam etmek istiyorsa, 5,6600 – 5,7160 bölgesi üzerindeki kalıcı hareketlere ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Ancak bu şartla 5,7520 başta olmak üzere 5,8100 ve 5,8700 bariyerlerine doğru çıkışlar izlenebilir. Bu tür bir çıkış izlense dahi ana görünümün 5,9160 – 5,9600 bölgesi altında negatif olduğu unutulmamalıdır.

USDTRY kuru tepki alımına son vermek istiyorsa, 5,6600 – 5,7160 bölgesinde baskı görmeyi sürdürmelidir. Ancak bu şartla 5,6100 başta olmak üzere 5,5650 ve son dip 5,5200 desteklerine doğru trend fiyatlaması izlenebilir. Bu tür bir geri çekilmede son dip 5,5200 altındaki kalıcı hareketler, düşüş kanalının güncel alt noktası 5,4000 desteğine doğru olası geri çekilmeleri destekleyebilir. Aksi takdirde 5,6600 – 5,7160 bölgesine doğru tekrar tepkiler izlenebilir.

Özetle: 5,9160 – 5,9600 bölgesi altında negatif trend görünümüne devam eden USDTRY kurunda tepki alımı düşüncesi tamam mı devam mı sorusunun cevabında 5,6600 – 5,7160 bölgesi yakinen takip edilebilir.

Anadolu Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 23/10/2018

Bu sabah işlemler 5,70 üzerinde
PPK toplantısı öncesinde paritede tepki görüyoruz. Geçen haftayı 5,5194’ü gören ve kapanışı 5,65’den yapan paritede dün 5,6921 görülürken kapanış 5,6661’den gerçekleşti. 5 günlük ağırlıklı ortalamaya denk gelen 5,65 seviyesi üzerine yerleşmede 5,75-5,80-5,85 ardından 5,90 seviyeleri test edilebilir. Küresel piyasalarda çok ciddi dalgalanmaların olmadığı ve yurt içinde yeni bir negatif haber akışı yaşanmadığı takdirde devam edecek tepki alımlarında 5,90’nın yukarı kırılmayacağını düşünüyoruz.

TRY açısından bugün Hazine’nin gerçekleştireceği iki ihale takip edilecekken Perşembe günü yapılacak PPK toplantısı bekleniyor. TCMB’den Perşembe günkü PPK toplantısında faiz oranlarında değişiklik yapılması beklenmezken sıkı para politikasının katılıkla devam edileceğine yönelik mesajını sürdürüp sürdürmeyeceği önemli olacak.

Son Fiyat : 5,7259
Destekler : 5,6580-5,6200-5,6000
Dirençler : 5,7500-5,8000-5,8500

Gedik Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 23/10/2018

Dolar/TL gün içerisinde 5,6217 ve 5,6921 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 5,6693 seviyesinden kapattı. Kurda yukarı yönlü hareketler görüldü. Bu sabah günlük grafikte 21 periyotluk üssel hareketli ortalaması altında hareket eden kur 5,6827 seviyelerinden işlem görüyor. Teknik olarak kısa vadede en kuvvetli destek 5,6620 ve en kuvvetli direnç 5,7020 seviyelerinde bulunmaktadır.

Gün içinde aşağı yönlü hareketlerde destek olarak 5,6620-5,6330 – 5,6150 seviyeleri takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 5,7020 – 5,7170 – 5,7520 seviyeleri direnç olarak izlenebilir. Saatlik grafikte MACD pozitif bölgede triggeri üzerinde yukarı yönlü seyrine devam etmektedir. RSI kendi ortalaması üzerinde yukarı yönlü hareket etmektedir.

Tacirler Yatırım Ons Altın Analizi Yorumu - 23/10/2018

Dolar endeksinde dün gün içerisinde görülen yükseliş hareketi nedeniyle kısmi satış baskılarına maruz kalan altın fiyatları 1220 seviyesine kadar gerilemiş olsa da, altının 1220 seviyesi üzerinde tutunduğunu ve bu seviyeden yönünü yeniden yukarı çevirmiş odluğunu görüyoruz. Bu sabah saatleri itibariyle 1223 seviyesi üzerinde tutunmakta olan altın, dolar endeksindeki güçlü görünüme rağmen, küresel piyasalarda artan güvenli liman talebi ile birlikte 1220 seviyesi üzerinde istikrar sağlamış durumda.

Altındaki kısa vadeli görünüm açısından İtalya cephesindeki bütçe planına yönelik gelişmeler yakından takip ediliyor olacak. Eurodaki zayıflama ile güçlenen dolar endeksi, artan güvenli liman talebine rağmen altın fiyatlarındaki yükseliş hareketinin kısa vadede hız kaybetmesine neden olabilir. Ayrıca, ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yeniden yükseliş çabası içerisine girmiş olduğunu görüyoruz.

Bu durum, altın fiyatlarındaki yükseliş hareketinin daha kontrollü bir şekilde devam etmesine neden olabilir. Ancak bu gelişmelerin yanında, küresel siyasi gerilim ve negatif risk algısı ile birlikte altındaki yükseliş hareketinin orta vadede istikrarlı bir şekilde devam etmesini ve altının önümüzdeki dönemde 1250 seviyesinin hedef alınmasını beklemekteyiz. Altın fiyatlarının bugün içerisinde 1220 – 1225 seviyeleri arasında hareke etmesini beklemekteyiz.

Tacirler Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 23/10/2018

USDTRY paritesi, dolar endeksindeki yükseliş ve Türk lirasındaki pozitif ayrışmanın etkisini yitirmesi ile birlikte dün gün içerisinde yükseliş eğilimini sürdürerek 5,62 seviyesinden 5,69 üzerine doğru tırmandı. Türk lirası dün gelişmekte olan ülke para birimleri arasında dolar karşısında en zayıf performans gösteren para birimleri arasında yer alırken, dolar endeksinin gün içerisinde 95,46 seviyesinden 96 seviyesi üzerine doğru sürdürdüğü yükseliş hareketi de kurdaki tırmanışı destekledi.

Bu noktada kurdaki kısa vadeli görünüm açısından, AB cephesinde İtalya’daki bütçe tartışmaları önemli olacak. İtalya’daki bütçe planına yönelik süren tartışmalar euroyu zayıflatarak dolar endeksindeki yükselişin hız kazanmasına neden oluyor. Bu noktada, bugün AB Komisyonu’nun İtalya bütçesini resmi olarak iade edebileceği ve revizyonunu isteyebileceği belirtiliyor.

Böyle bir durumun AB tarihinde bir ilk olacağı söyleniyor. Bugün AB Komisyonunun İtalya bütçesini resmi olarak iade etmesi durumunda euro üzerinde baskının artması ve dolar endeksindeki yükseliş hareketinin de hızlanması beklenebilir. Kur bu sabah saatleri itibariyle 5,68’li seviyelerden işlem görüyor. Bu noktada kurun bugün içerisinde 5,66 – 5,72 seviyeleri arasında hareket etmesini beklemekteyiz.

Ancak 5,72 seviyesinin yukarı yönlü kırılması durumunda kurdaki yükseliş hareketinin 5,80 seviyesine doğru hızlanabileceğini belirtmek gerekir. Bugün yurt içi piyasalarda Hazine’nin düzenleyeceği 2yıl ve 5 yıl vadeli tahvil ihaleleri ve Ekim ayı Tüketici Güven Endeksi verileri takip edilecek. ABD cephesinde ise Richmond Fed İmalat Endeksi ve Atlanta Fed Başkanı Bostic’in (FOMC’de oy sahibi) konuşması takip edilecek.

Alan Yatırım Gram Altın Analizi Yorumu - 23/10/2018

Gram altın yatay seyrine devam etti
Kurda görülen sınırlı yükselişe rağmen ons altın fiyatlarındaki zayıflık ile gram altın fiyatlarında yatay seyir izlendi.

Altın gram cinsi, günü 0.19% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altın gram cinsi, orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi içinde bulunmaktadır. Bununla beraber Gram altında kısa vadeli direnç seviyeleri 223.00 ve 226.00'de, destek seviyeleri ise 220.00 ve 217.00'de bulunmaktadır.

Alan Yatırım Ons Altın Analizi Yorumu - 23/10/2018

Altın yükselişine ara verdi
Jeopolitik tedirginliklerle küresel piyasalarda bozulan risk algısına rağmen dolar endeksinde görülen değerlenme altın üzerinde baskı oluşturdu. Yüksek reel faiz ortamından da beslenemeyen altın fiyatları için gündemdeki riskler belirleyici olmayı sürdürebilir.

Altının ons cinsi, günü 0.34% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1210.13'deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,225.00 ve 1,235.00'de, destek seviyeleri ise 1,215.00 ve 1,205.00'de bulunmaktadır.

Alan Yatırım Euro Analizi Yorumu - 23/10/2018

Yatay hareketine devam ediyor
TL’deki sınırlı değer kaybına rağmen paritede görülen sert satışlar EURTRY’de yatay fiyatlamalara neden oluyor.

Türk Lirası, Euro karşısında günü 0.12% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Türk Lirası, Euro karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber EURTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 6.5400 ve 6.6200'de, destek seviyeleri ise 6.4500 ve 6.3700'de bulunmaktadır.

Alan Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 23/10/2018

Kurdaki iyimserlik dolarizasyonun artmasıyla azaldı
5.50 seviyesine kadar gevşeyen kurda yurt içi tarafta iyimser hava devam etmesine rağmen dolar endeksindeki yükselmeyle birlikte gelişmekte olan ülkelerden para çıkışları ile hafif yükseliş eğiliminin devam ettiği görüldü. Son zamanlarda yüksek değer kaybı yaşayan kurda yüksek faizle birlikte dalga boyu yüksek şoklar atlatılmış gibi görünse de kırılganlığın sürdüğü gözleniyor. Perşembe günü yapılacak TCMB toplantısından herhangi bir politika değişikliği beklemesek de toplantı piyasaların odağında olmayı sürdürüyor.

Türk Lirası, Dolar karşısında günü 0.54% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Türk Lirası, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 5.6873'deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 5.7300 ve 5.8000'de, destek seviyeleri ise 5.6600 ve 5.6000'de bulunmaktadır.

Şeker Yatırım Ons Altın Analizi Yorumu - 23/10/2018

Geride bıraktığımız hafta güvenli liman niteliğindeki alımların yeniden gelmeye başlaması ile birlikte yükseliş kaydeden altın fiyatları yeni haftaya başlarken satıcılı seyretti. Yeni güne 1222 sınırından başlayan sarı metalin 1225 direnci üzerinde tutunması halinde 1233 ve 1242 dirençleri takip edilebilir. 1225 aşağısındaki geri çekilmelerde ise 1217 ve 1210 desteklerine kadar geri çekilmeler olabilir.

Şeker Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 23/10/2018

Geçtiğimiz hafta dolar kuru ABD'li Rahip Brunson sonrası beklentilerle 5.5180 seviyesine kadar gerilemişti. Fakat gelişmekte olan ülke para birimlerinden pozitif ayrışan Türk Lirası, küresel risk iştahındaki azalışın yanı sıra ve petrol fiyatlarındaki yükselişin de etkisiyle Cuma günü negatif ayrışmayla değer kaybetmişti. Yeni haftaya başlarken volatilitesi nispeten düşük olan Dolar/TL kurunun 5.70 direncini kırması halinde Dolar lehine işlemler gerçekleşemeye başlayabilir. Bu durumda 5.81 seviyesi direnç oluşturabilir.

AHL Forex Ons Altın Analizi Yorumu - 23/10/2018

Haftanın ilk işlem gününde, dolar ve dolar endeksinde yaşanan değer kazanımları ile birlikte sarı metalin 1219 seviyeleri civarına kadar gerilediği görüldü. Gün içerisinde, ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan sınırlı değer kazanımı sarı metalde düşüşleri destekler nitelikte.

Teknik olarak baktığımızda, kıymetli metalin 100 günlük üssel hareketli ortalaması olan 1226 seviyesi altında kalıcılık sağlaması durumunda aşağı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Düşüşlerin devamında 1215, 1212 ve 1208 destek seviyeleri takip edilebilir. Olası, yükselişlerin yaşanması durumunda ise 1230, 1234 ve 1240 direnç seviyeleri izlenebilir.

AHL Forex Euro Analizi Yorumu - 23/10/2018

Dün, zayıf veri akışı ile birlikte çaprazın 6,5300 seviyeleri civarını test ettiğini gördük. Gün içerisinde, İtalya Başbakanı yaptığı açıklamalarda, İtalya’nın Euro’dan ayrılmayacağı ve borcun azaltılmasını sağlayacak yeni uygulamaları devreye alınacağını ifade etti. Başbakan’ın yapıcı ve olumlu açıklamaları sonrasında Euro fiyatlamalarında sınırlı toparlanmalar görülse de Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) yayımladığı Aylık Raporda, Almanya’da ekonomik büyümenin üçüncü çeyrekte durabileceğine yönelik kötümser beklentilere yer verilmesi Euro’da dalgalanmalara neden olduğu görüldü.

Teknik olarak bakıldığında, paritenin 100 günlük hareketli ortalaması olan 6,4740 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Yükselişlerin devamında 6,5500, 6,5960 ve 6,6800 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, geri çekilmelerde ise 6,4600, 6,4360 ve 6,4000 destek seviyeleri izlenebilir.

AHL Forex Dolar Analizi Yorumu - 23/10/2018

Haftanın ilk işlem gününde, Amerikan Doları fiyatlamalarını etkileyecek herhangi bir veri bulunmazken, Yurt içinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan merkezi yönetim borç stoku 1 trilyon 121 milyar lira oldu ve borç stokunun 534 milyar liralık kısmı Döviz cinsi borçlardan oluştuğu kaydedildi. Haftanın ilk işlem gününde Türk Lirasında sınırlı değer kayıpları yaşanırken kurun 5,6200-5,6914 aralığında dar bantta hareket ettiği gözlendi. Bu hafta TCMB faiz kararına ilişkin beklentiler yavaşça oluşmaya başlarken fiyatlamalar üzerinde etkisi hissedilebilir.

Piyasalarda bugün FOMC Üyesi Kashkari'ın konuşması ve Türkiye Tüketici Güveni verisi takip edilecek. Teknik olarak bakıldığında, kurun ara direnç seviyesi olan 5,7100 seviyesi altında kalıcılık sağlaması durumunda aşağı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Geri çekilmelerin devamında 5,6000, 5,5640 ve 5,5000 destek seviyeleri takip edilebilir. Olası, yükselişlerde ise 5,7100, 5,7500 ve 5,8000 direnç seviyeleri izlenebilir.

İntegral Yatırım Ons Altın Analizi Yorumu - 23/10/2018

Ons altın 1221$ üzerinde tutunmaya devam ediyor
Haftanın ilk iki işlem gününde yer alan veri takviminin sakin kalması ons altındaki fiyat hareketlerinin zayıf bir şekilde oluşmasını destekledi. Dolar endeksi dün gün içerisinde başlattığı yükselişini devam ettirirken, bu sabah 96 seviyesinin üzerinde fiyatlandığı görülüyor. Bu durum şimdilik ons altın üzerinde ciddi etkilere neden olmadığı gözleniyor.

ABD ve Çin arasındaki gelişmelerin yanı sıra İtalya’da devam eden bütçe problemi ve Brexit görüşmeleri ons altın için güvenli liman unsuru olmaya devam etmekte. Fakat bu liman kaçışları ons altını yükselişini desteklemeye yeterli olmasa dahi 1221$ seviyesi üzerinde kalıcılık sağlamasına yardımcı oluyor. Bugünkü veri takviminde Fed üyesi Bostic’in konuşması ve ikincil düzey ABD verisi takip edilecek.

Ons altın 1221$ üzerindeki ısrarcılığını koruması halinde yukarı yönlü ataklar bir süre daha devam edebilir. Yükselişin bir trend haline geldiğini görebilmek adına ons altında 1234$ üzerinde yerleşik seyirlere ihtiyaç var. Diğer yandan kıymetli metal için 1221$ seviyesi ana destek noktası olarak takip ediliyor.

Direnç: 1227 – 1234 – 1242
Destek: 1221 – 1212 – 1207

İntegral Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 23/10/2018

Dolar/TL kurunda 5.70 seviyesi önemli
TL varlıklarda kırılganlık devam ediyor. Bu hafta içerisinde takip edilecek olan TCMB kararı öncesinde kur cephesinde olumsuz bir tablonun oluştuğu dikkat çekiyor. Türkiye risk priminin ısrarcı bir şekilde 400 puan seviyesine yakın kalıyor olması kurdaki geri çekilmeyi şimdilik desteklemiyor.

Diğer yandan doların küresel piyasalarda güçlenme isteği TL’nin diğer GOP para birimlerinin yanı sıra negatif ayrışmasını destekliyor. Bugünkü veri takviminde hem ABD hem de yurt içi piyasalarda ikincil düzey veriler izlenecek. Olası gelişmelere karşı dikkatli olmakta fayda var.

USDTRY paritesinde 5.45 seviyesindeki 22-haftalık ortalama önemli bir destek. Bu seviyeden yukarı yönlü tepkilerin geldiğini görmekteyiz. Dolar/TL kurunda 5.70 seviyesini günlük direnç olarak izleyebiliriz. Bu seviyenin üzerinde seyirler olması durumunda 5.90-6 seviyesine doğru tepki yükselişi devam edebilir. Aşağıda ise 5.50 ve 5.45 seviyeleri güçlü destekler. Şimdilik bu seviyeni altına gerilemelerin olmasını beklemiyoruz.

Destekler: 5.66 / 5.5170 / 5.50
Dirençler: 5.70 / 5.7240 / 5.90

GCM Forex Gram Altın Analizi Yorumu - 22/10/2018

Önemli Seviye : 226,35 – 228,50

Negatif trend görünümü içerisinde ilgili baskısını 216,50 destek noktası ile sınırlandıran ve trend içi tepki düşüncesini gündeme taşıyan Gram Altın, bu düşüncesini 224,50 bariyeri ile sınırlandırdı ve analizin hazırlandığı şu sıralar 222,50 seviyesine yakın seyrini sürdürmektedir.

Teknik olarak Gram Altını değerlendirdiğimizde, ana negatif trendin güncel üst noktalarını temsil eden 226,35 – 228,50 seviyeleri güncelliğini ve önemini korumaktadır. Gram Altın, ilgili bölge altında kaldığı müddetçe negatif seyrine devam etmek isteyebilir. Bu düşünce ile 220,25 başta olmak üzere 218,70 ve son dip 216,50 desteklerine doğru trend fiyatlaması izlenebilir. Bu süreçte 216,50 altındaki kalıcı hareketler, negatif trend görünümünün daha da güçlenmesini sağlayabilir. Aksi takdirde trend içi tepkiler tekrar gündemi meşgul edebilir.

Alternatif olarak pariteye yönelik tepkilerin trend görünümünü sona erdirmesi içinse, 226,35 – 228,50 bölgesi üzerindeki kalıcı hareketlere ihtiyaç olduğu unutulmamalıdır. Ancak bu şartla 230,50 başta olmak üzere 232,50 ve 234,50 bariyerlerine doğru yeni fiyatlama izlenebilir. Bu süreçte son zirve 239,40 üzerindeki kalıcı hareketler, ilgili dönüşe ayrıca teyit niteliği kazandırmak isteyebilir.

Özetle: Ana negatif trendin güncel üst noktalarını temsil eden 226,35 – 228,50 seviyeleri altında Gram Altın fiyatına yönelik aşağı yönlü beklentiler gündemde yer almayı sürdürmektedir.

cevirici
.-.
E-Posta :

Parola :

Kayıt
Giriş
Ad, Soyad :
E-Posta :
Kullanıcı Adı :

Parola :

Giriş
Gönder