EURO : 7.37 | DOLAR : 6.265
STERLİN : 8.3001 | DOLAR : 6.265
DOLAR : 6.265
AltınAlışSatış
Gram Altın243.82243.86
Cumhuriyet1600.001620.00
14 Ayar Bilezik138.57138.75
18 Ayar Bilezik177.46177.70
22 Ayar Bilezik221.71222.00
Ata Altın1604.471645.53
Beşli Altın7754.957911.22
Çeyrek Altın388.96397.99
Gremse Altın3889.633979.95
İki Buçuk Altın3889.633953.17
Yarım Altın775.50795.99
Ziynet Altın1555.851587.11
Kilo Altın (Dolar)38620.0038627.00
Has Altın242.60242.64
DövizAlışSatış
Euro7.36007.3700
Dolar6.26006.2650
B.A.E. Dirhemi1.70341.7137
Arjantin Pezosu0.16400.1650
Avustralya Doları4.56224.5851
Bahreyn Dinarı16.600016.7000
Brezilya Reali1.53461.5438
Kanada Doları4.84624.8754
İsviçre Frangı6.54636.5858
Çin Yuanı0.91410.9196
Kolombiya Pezosu0.00200.0020
Çek Korunası0.28840.2901
Danimarka Kronu0.98780.9937
Sterlin8.25868.3001
Gürcistan Larisi2.38872.4031
Hong Kong Doları0.80080.8056
Macar Forinti0.02270.0229
İsrail Şekeli1.75041.7610
Hint Rupisi0.08660.0871
Ürdün Dinarı8.81538.8684
Japon Yeni5.55045.5839
G.Kore Wonu0.00560.0056
Kuveyt Dinarı20.615120.7393
Kazak Tengesi0.01750.0176
Libya Dinarı4.54014.5674
Meksika Pezosu0.33130.3333
Norveç Kronu0.76810.7727
Y.Zelanda Doları4.18814.2134
Filipin Pezosu0.11570.1164
Polonya Zlotisi1.71771.7280
Rumen Leyi1.58221.5917
Rus Rublesi0.09410.0946
S.Arab Riyali1.66991.6783
İsveç Kronu0.71160.7159
Singapur Doları4.58894.6165
Suriye Poundu0.01210.0122
Tunus Dinarı2.26392.2775
Ukrayna Grivnası0.22220.2236
G.Afrika Randı0.43880.4415
CoinFiyat(USD)Piyasa Büyüklüğü
Bitcoin7136.22121,755,331,152
Ethereum519.7651,838,322,089
Ripple0.556921,332,541,155
Litecoin112.856,403,481,190
Monero152.042,444,547,847
Dash290.512,352,332,097
Ethereum Classic14.391,466,276,000
Stratis4.146143820
Nxt0.1265126,373,493
Dogecoin0.00318364,521,706
Bitcoin Cash895.9815,369,349,727
EOS11.1911,190,000,000
Stellar0.25184,678,070,338
Cardano0.18524,801,693,464
TRON0.059425,942,000,000
NEO48.513,153,150,000
Binance Coin11.853261422,311,054,892
Qtum12.231,223,000,000
Zcash231.86932,096,039
Lisk8.57911,763,774
Bitcoin Gold40.29690,322,256
Steem2.128734426212,218,061
Verge0.03612543,587,533
Siacoin0.01396462,052,220
BitShares0.1871116884470,015,789
Nano4.0669317780
Waves4.02402,000,000
DigiByte0.03064316,108,577
Waltonchain10.69005756748,304,029
MonaCoin3.289083798196,649,222
Syscoin0.3194172072170,572,535
PariteAlışSatış
USD/TRY6.28666.2957
EUR/TRY7.40517.4189
EUR/USD1.17721.1774
EUR/AED4.32464.3271
EUR/AUD1.61561.6158
EUR/BRL4.80314.8056
EUR/CAD1.52021.5205
EUR/CHF1.12521.1253
EUR/CLP785.6800785.9300
EUR/CNY8.05618.0623
EUR/CZK25.554025.5560
EUR/DKK7.45907.4593
EUR/GBP0.89250.8926
EUR/HUF323.5400323.7400
EUR/INR85.054885.0904
EUR/JPY132.7380132.7430
EUR/KRW1312.10001314.6000
EUR/KWD0.35750.3577
EUR/KZT419.1200419.3700
EUR/NOK9.58279.5848
EUR/NZD1.75951.7596
EUR/PLN4.28914.2897
EUR/RON4.65494.6600
EUR/RSD117.8175118.6175
EUR/RUB78.160078.1920
EUR/SAR4.41464.4150
EUR/SEK10.343410.3453
EUR/ZAR16.829516.8354
TRY/JPY17.886017.9110
USD/AED3.67293.6734
USD/ALL107.5800107.8300
USD/ARS38.156038.1610
USD/AZN1.69951.7005
USD/BAM1.66301.6655
USD/BHD0.37680.3770
USD/BRL4.07654.0779
USD/CAD1.29131.2914
USD/CHF0.95560.9558
USD/CLP666.7100667.2800
USD/CNH6.83726.8375
USD/CNY6.84356.8469
USD/COP3002.00003004.0000
USD/CRC575.6000585.6000
USD/CSK21.705921.7078
USD/DKK6.33556.3362
USD/DZD117.1720119.1720
USD/EGP17.870017.9350
USD/GEL2.60932.6293
USD/GHS4.74354.7635
USD/HKD7.81237.8131
USD/HRK6.30376.3137
USD/HUF274.8300274.9700
USD/IDR14813.000014820.0000
USD/ILS3.57103.5810
USD/INR72.250072.2600
USD/IQD1190.00001192.0000
USD/IRR42000.000042050.0000
USD/ISK110.3700110.8900
USD/JOD0.70910.7106
USD/JPY112.7410112.7430
USD/KRW1115.30001115.5000
USD/KWD0.30250.3045
USD/KZT355.9600356.0100
USD/LBP1508.00001515.0000
USD/LKR168.0000168.5000
USD/LYD1.37461.3816
USD/MAD9.34259.3525
USD/MDL16.705016.8050
USD/MKD52.020052.3200
USD/MXN18.895918.8995
USD/MYR4.12724.1310
USD/MZN60.290061.2900
USD/NOK8.13998.1416
USD/NZD1.49421.4952
USD/OMR0.38490.3851
USD/PEN3.29303.3030
USD/PHP54.110054.1600
USD/PKR124.0200124.0400
USD/PLN3.64323.6437
USD/QAR3.63983.6408
USD/RON3.95313.9576
USD/RSD100.0027100.6045
USD/RUB66.404266.4098
USD/SAR3.75023.7507
USD/SEK8.78528.7876
USD/SGD1.36331.3634
USD/SYP514.9800515.4800
USD/THB32.383032.3930
USD/TMT3.41003.6000
USD/TND2.76282.7648
USD/TWD30.621030.7210
USD/UAH28.030028.2800
USD/UYU32.820032.9200
USD/UZS8005.00008085.0000
USD/ZAR14.294714.2994
AUD/CAD0.94090.9410
AUD/CHF0.69640.6965
AUD/JPY82.149082.1540
AUD/NZD1.08901.0892
AUD/USD0.72860.7287
CAD/CHF0.74000.7402
CAD/JPY87.301087.3100
CAD/RON3.06213.0631
CHF/JPY117.9720117.9800
CHF/NOK8.51618.5197
CHF/RON4.13724.1397
CHF/TRY6.57166.6010
GBP/AUD1.81021.8104
GBP/CAD1.70331.7035
GBP/CHF1.26061.2608
GBP/EUR1.12031.1206
GBP/JPY148.7150148.7250
GBP/NZD1.97141.9717
GBP/RON5.21555.2180
GBP/TRY8.29098.3124
GBP/USD1.31901.3191
GBP/ZAR18.855018.8651
NOK/SEK1.07901.0795
NZD/CAD0.86390.8641
NZD/CHF0.63920.6397
NZD/EUR0.56820.5685
NZD/JPY75.422075.4390
NZD/USD0.66900.6691
GBP/CNY9.02889.0313
GBP/RUB87.576087.6060
EUR/SGD1.60481.6051
CHF/SEK9.19189.1948
DKK/JPY17.791017.8010
DKK/NOK1.28481.2849
DKK/SEK1.38661.3867
GBP/DKK8.35498.3605
GBP/KWD0.39910.4016
GBP/NOK10.736910.7397
GBP/SAR4.94254.9525
GBP/SEK11.588411.5918
CAD/NOK6.30046.3075
NOK/JPY13.848013.8510
SAR/JPY30.037030.0870
CAD/SEK6.79926.8091
SEK/JPY12.828012.8370
AUD/TRY4.58414.5907
CAD/TRY4.86754.8756
EUR/HKD9.19799.1991
EmtiaAlışSatış
Ham Petrol70.17 $70.22 $
Bakır2.757 $2.758 $
Benzin2.014 $2.015 $
Kalorifer Yakıtı2.2282 $2.2289 $
Doğal Gaz2.957 $2.962 $
Paladyum1042.3 $1042.6 $
Platin835 $835.2 $
Gümüş14.36 $14.365 $
Kakao2201 $2211 $
Kahve99.25 $99.5 $
Mısır352.5 $352.5 $
Pamuk77.96 $78.96 $
Canlı Sığır112.65 $112.775 $
Portakal Suyu147.15 $148.15 $
Soya Yağı27.86 $27.86 $
Soya Fasulyesi845.25 $845.25 $
Şeker10.8 $10.84 $
Buğday521 $521 $
DövizAlışSatış
Euro (Efektif)7.33867.368
ABD Doları (Efektif)6.26746.2925
Euro / ABD Doları1.17091.1709
Euro7.34377.357
ABD Doları6.27186.2831
ABD Doları / Avusturayla Doları1.37571.3757
ABD Doları / Bulgar Levası1.67031.6703
ABD Doları / Kanada Doları1.2911.291
ABD Doları / İsviçre Frangı0.96550.9655
ABD Doları / Çin Yuanı6.85236.8523
ABD Doları / Danimarka Kronu6.37046.3704
ABD Doları / İran Riyali4200042000
ABD Doları / Japon Yeni112.21112.21
ABD Doları / Norveç Kronu8.17688.1768
ABD Doları / Pakistan Rupisi123.22123.22
ABD Doları / Rumen Leyi3.97243.9724
ABD Doları / Rus Rublesi66.4266.42
ABD Doları / Suudi Arabistan Riyali3.75053.7505
ABD Doları / İsveç Kronu8.84258.8425
Avustralya Doları4.54814.5778
BA BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ DİRHEMİ1.70911.7091
BA ARNAVUTLUK LEKİ0.058350.05835
BA ARJANTİN PESOSU0.159630.15963
BA AZERBAYCAN YENİ MANATI3.70023.7002
BA BOSNA HERSEK MARKI3.733.73
BA BAHREYN DİNARI16.650616.6506
BA BREZİLYA REALİ1.51941.5194
BA ÇEK KORUNASI0.288860.28886
BA MISIR LİRASI0.350450.35045
BA GÜRCİSTAN LARİSİ2.39782.3978
BA HONG KONG DOLARI0.800320.80032
BA HIRVATİSTAN KUNASI0.993790.99379
BA MACAR FORİNTİ0.02280.0228
BA ENDONEZYA RUPİSİ0.000420.00042
BA YENİ İSRAİL ŞEKELİ1.75611.7561
BA HİNDİSTAN RUPİSİ0.087170.08717
BA IRAK DİNARI0.005260.00526
BA İZLANDA KRONU0.056950.05695
BA ÜRDÜN DİNARI8.84468.8446
BA GÜNEY KORE WONU0.005610.00561
BA KAZAKİSTAN TENGESİ0.017620.01762
BA MAKEDONYA DİNARI0.119860.11986
BA MEKSİKA PESOSU0.334910.33491
BA MALEZYA RİNGGİTİ1.51721.5172
BA YENİ ZELANDA DOLARI4.18934.1893
BA PERU YENİ SOLU1.9011.901
BA FİLİPİN PESOSU0.116330.11633
BA POLONYA ZLOTİSİ1.71871.7187
BA KATAR RIYALİ00
BA SİNGAPUR DOLARI4.59774.5977
BA SURİYE LİRASI0.012180.01218
BA TAYLAND BAHTI0.194110.19411
BA TÜRKMENİSTAN MANATI1.79611.7961
BA UKRAYNA HRYVNASI0.223750.22375
BA ÖZBEKİSTAN SOMU0.000780.00078
BA GÜNEY AFRİKA RANDI0.434070.43407
Bulgar Levası3.73383.7826
Kanada Doları4.85174.8736
İsviçre Frangı6.48116.5227
ÇİN YUANI0.910150.92206
Danimarka Kronu0.9830.98782
Avustralya Doları (Efektif)4.52724.6053
Kanada Doları (Efektif)4.83384.8921
İsvicre Frangı (Efektif)6.47136.5325
Danimarka Kronu (Efektif)0.982310.9901
Sterlin (Efektif)8.26318.3245
100 Japon Yeni (Efektif)5.55555.6344
Kuveyt Dinarı (Efektif)20.293321.185
Norveç Kronu (Efektif)0.764610.77206
Suudi Arabistan Riyali (Efektif)1.65971.6878
İsveç Kronu (Efektif)0.705770.71522
Sterlin / ABD Doları1.32071.3207
Sterlin8.26898.312
100 İran Riyali0.014850.01504
100 Japon Yeni5.57615.613
Kuveyt Dinarı / ABD Doları3.30343.3034
Kuveyt Dinarı20.602420.8719
Norveç Kronu0.765140.77028
PAKİSTAN RUPİSİ0.050620.05128
Rumen Leyi1.571.5905
Rus Rublesi0.09390.09513
Suudi Arabistan Riyali1.67231.6753
İsveç Kronu0.706260.71358
investing
Forex – ABD Doları, Yen Düşüş Yaşarken Yükseliyor
investing
Forex - Asya oturumu boyunca EUR/USD yükseldi
investing
Forex - AUD/USD düştü
investing
Forex - USD/JPY yükseldi
investing
Forex - NZD/USD yükseldi
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD yükseldi
investing
Forex - ABD oturumu bitimine doğru EUR/USD yükseldi
investing
Forex – Dolar Baskı Altında; Euro ve Sterlin AB Zirvesi Öncesi Yüksek
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD yükseldi
investing
Forex – ABD Doları Düşüş Yaşarken, Sterlin Yükseldi
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD düştü
investing
Forex – ABD Doları, Trump’ın Çin’e Vergi Uyguladığını Duyurması ile Sakin
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD yükseldi
investing
Forex – Dolar, Çin’e Olan Yeni ABD Vergileri Öncesi Sakin
investing
Forex - USD/JPY düştü
investing
Forex - EUR/JPY yükseldi
investing
Forex - Asya oturumu boyunca NZD/USD düştü
investing
Forex - USD/JPY düştü
investing
Forex – Haftalık Görünüm: 17 – 21 Eylül
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD düştü
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde GBP/USD düştü
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde USD/JPY yükseldi
investing
Forex – ABD Doları, Veriler ve Ticari Problemlerden Dolayı Zayıfladı
investing
Forex - Asya oturumu boyunca EUR/USD yükseldi
investing
Forex - AUD/USD düştü
investing
Forex - USD/JPY yükseldi
investing
Forex - NZD/USD yükseldi
investing
Forex - ABD oturumu bitiminde EUR/USD yükseldi
investing
Forex - ABD oturumu bitimine doğru EUR/USD yükseldi
investing
Forex – Dolar Euro ve Sterlin Karşısında Yükseldi; Merkez Bankaları Dikkat Çekiyor
Yorum Yap
traderforex


forexte kaldiraclar eski haline getirilecek mi? bilen var mi?

doganturgut ben sanmıyorum artık forex'te bir düzenleme yapılacağını.


mehmetaslanforex


forex piyasaları haftaya çok hızlı başlıyor...


çağrıforex


kafasında yatırımlık parite olan var mı? uzun vadede azda olsa kazandırmasına kesin gözüyle baktığınız?


cetinuluforex


forex'i bu ülkede çok yanlış anladılar. hemde çift taraflı yanlış anladılar. nasıl forex çift yönlü yatırım yapabileceğiniz bir piyasa iken; bizim devletimiz ve yatırımcı adaylarımız bu piyasayı 1:100 kaldıraçla 100 dolar yatırıp 100.000 dolar kazanacakları bir yer olarak gördüler. zaten tüm sorun buradaydı. ancak piyasa kuralları düzenlemek yerine 50 bin tl gibi bir teminat konulup bana göre komple bitirdiler ülkedeki tüm yatırımcılar şu an yabancı firmalarda işlem yapıyor, bunun neresi mantıklı ki?

milyonerborsacı Aynen kardeşim, çok haklısın.


doganturgutforex


forex piyasasının bu ülkede tekrar aktif olması gerektiğini düşünüyorum. dünyanın en büyük yatırım piyasası neredeyse kumar ile aynı kefeye kondu. üstelik piyasayı yasaklayıp gerçekten kumarbazların, merdiven altı firmaların kucağına bırakıldı türk yatırımcısı, çok hatalı buluyorum bu kararı.


çağrıforex


forex piyasasına düzenleme geleceği yönünde duyumlarım var. şu an piyasada uygulanan karar türkiye'de forex'i neredeyse bitirme noktasına getirdi. dünyanın hiçbir ülkesinde forex bu denli sert kurallarla işlem görmüyor. istanbul finans merkezi projesi kapsamında 2018'de yeni bir tebliğ geleceği ve piyasada iyileştirmeye gidileceğine dair söylentiler konuşuluyor. inşallah açılır ve türk vatandaşları tekrar güven içerisinde yatırım yapmaya başlarlar.


GCM Forex Gram Altın Analizi Yorumu - 21/09/2018

Önemli Seviye : 240,50 – 245,00

Gram altın fiyatı dün oluşan hareketlilik ardından tekrar 240,50 – 245,00 aralığında seyrediyor. Gün içerisinde Avrupa ve ABD borsalarının açılış sürecinde oluşabilecek fiyatlamalar takip edilebilir. Bu süreçte, 34 periyotluk Envelope’un desteklediği 240,50 – 245,00 bölgesi dışında gerçekleşebilecek fiyatlamalar ve 4 saatlik kapanışlar yön arayışına netlik kazandırabilir.

Düşüş isteği 240,50 seviyesi altındaki seyir ve 4 saatlik kapanışlarla ağırlık kazanabilir. Bu durumda 236,80 ve 232,50 seviyeleri hedeflenebilir. Olası toparlanmalarda ise 245,00 seviyesinin aşılması ve bölgede gerçekleşebilecek 4 saatlik kapanışlar yükseliş isteğine ağırlık kazandırabilir. Bu durumda 249,00 ve 252,00 seviyeleri gündemimize gelebilir.

Özetle: Önümüzdeki süreçte 240,50 – 245,00 bölgesi dışında gerçekleşebilecek fiyatlamalar ve 4 saatlik kapanışlar yön arayışına netlik kazandırabilir.

GCM Forex Ons Altın Analizi Yorumu - 21/09/2018

Önemli Seviye : 1197,50 – 1203,00

Ons altın fiyatı Dolar endeksindeki kayıplara bağlı olarak 1208,00 bölgesini test etti. Gün içerisinde Avrupa ve ABD borsalarının açılış sürecinde oluşabilecek fiyatlamalar takip edilebilir. Bu süreçte fiyatlamalar, 75 periyotluk üssel hareketli ortalamanın desteklediği 1197,50 – 1203,00 bölgesi üzerinde kaldığı müddetçe yükseliş beklentisi bir adım önde olabilir.

Gerçekleşebilecek yükselişlerde 1214,00 ve 1220,00 seviyesi hedeflenebilir. Olası düşüşler 1197,50 – 1203,00 bölgesi üzerinde sınırlandığı müddetçe yeni yükseliş potansiyeli oluşabilir. Dolayısıyla düşüş isteğinin devamı için 1197,50 seviyesi altındaki seyri ve 4 saatlik kapanışları görmek gerekebilir. Bu durumda 1192,00 seviyesi gündeme gelebilir.

Özetle:Önümüzdeki süreçte fiyatlamalar 1197,50 – 1203,00 bölgesi üzerinde kaldığı müddetçe yükseliş beklentisi ön planda olabilir.

GCM Forex Euro Analizi Yorumu - 21/09/2018

Önemli Seviye : 7,2800 – 7,4100

EURTRY paritesi 4 saatlik kapanışlarına 4,2800 – 4,4100 aralığında devam ediyor. Gün içerisinde Avrupa ve ABD borsalarının açılış süreci takip edilebilir. Bu süreçte, 34 periyotluk Envelope’un desteklediği 7,2800 – 7,4100 bölgesi dışında gerçekleşebilecek fiyatlamalar ve 4 saatlik kapanışlar yön arayışına netlik kazandırabilir.

Düşüş isteği 7,2800 seviyesi altındaki seyir ve 4 saatlik kapanışlarla ağırlık kazanabilir. Bu durumda 7,1800 ve 7,0600 seviyeleri hedeflenebilir. Olası toparlanmalarda ise 7,4100 seviyesinin aşılması ve bölgede gerçekleşebilecek 4 saatlik kapanışlar yükseliş isteğine ağırlık kazandırabilir. Bu durumda 7,5200 ve 7,6300 seviyeleri gündemimize gelebilir.

Özetle: Önümüzdeki süreçte 7,2800 – 7,4100 bölgesi dışında gerçekleşebilecek fiyatlamalar ve 4 saatlik kapanışlar yön arayışına netlik kazandırabilir.

GCM Forex Dolar Analizi Yorumu - 21/09/2018

Önemli Seviye : 6,26 – 6,31

Türk varlıklarının yol haritası için kritik olan yeni ekonomi programı açıklandı. YEP önceki dönemlere göre kıyaslandığında daha rasyonel ve yurt dışı dinamikler ile daha uyumlu olduğundan piyasa beklentilerini karşılamıştır. Yurt içi dinamiklerde TCMB ve YEP ile yapılacak proaktif eylemler yapıldığı dikkate alındığında ABD borsa endekslerinde devam eden yukarı yönlü hareket ve Dolar endeksinde gerileme pozitif etki olarak yansıyabilir.

Bu bağlamda Küresel piyasalarda Dolar temasında farklı bir fiyatlama davranışı dikkat çekmektedir. Ticaret savaşları temasında risk algısının iyileşmesi ile iyimserlik öne çıkarken Dolar endeksinde gerileme 94 seviyesi altında 93.38 seviyelerine kadar ulaşmıştır. Dolar’ın değer kaybetmesi sürecine karşın ABD 10 yıllık tahvil faizi yükselişi 3,0943% seviyesine kadar ulaşmıştır.

Mevcut durumda 3,0664% seviyesinde bulunması dikkate alındığında fiyatlamalar tarafında farklılaşma risk algısında soru işaretleri oluşturmaktadır. Bu noktada Dolar endeksi için Çin’in para biriminde devalüasyon yapmayacağı teması etkin oluyor olabilir. Dolar endeksinde yaşanan TRY için pozitif etkileri ABD 10 yıllık tahvil faizi yükseliş hareketi ile sınırlanması öne çıkıyor.
USDTRY paritesini teknik olarak incelediğimizde, aşağı yönlü hareket öne çıkarken, fiyatlama davranışı 21 ve 89 periyotluk EMA bölgesi altında devam etmektedir. Parite, analizin hazırlandığı şu sıralarda 6,22 seviyelerinden işlem görmektedir.

Parite için 20/09/2018 tarihli akşam analizimizde beklentimizi karar aşaması olarak belirttik. Mevcut fiyatlama davranışlarında, 21 ve 89 periyotluk EMA bölgesi altında ki fiyatlama devam ettiği için beklentimizi karar aşamasında aşağı yön olarak değiştiriyoruz.

USDTRY paritesi 6,26 – 6,31 bölgesini temsil eden ilgili ortalamalar altında 4 saatlik kalıcılık ile aşağı yönlü hareket 6,15 başta olmak üzere 6,0750 ve 6,0200 seviyelerine doğru devam edebilir. Bu noktada kısa periyotlu olarak 144 periyotluk EMA seviyesi (6,22) altında kalıcılık durumunun devamı, aşağı yönlü fiyatlama davranışının devamını destekleyebilir ve 233 periyotluk EMA seviyesine (6,02)ulaşma potansiyelini yüksletebilir.

USDTRY paritesi için negatif beklentinin sona ermesi ve yukarı yönlü alternatif senaryonun devreye girmesi için, 6,26 – 6,31 bölgesi üzerinde 4 saatlik kalıcı hareketler gerekmektedir, yukarı yönlü olası senaryoda 6,41 başta olmak üzere 6,48 ve 6,53 seviyeleri takip edilebilir.

Özetle: 6,26 – 6,31 bölgesi altında aşağı yön öne çıkabilir.

Anadolu Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 21/09/2018

6,10-6,38 bandını takip ediyoruz
Merkez Bankası’nın 625 bp’lık faiz artışı sonrasında dün OVP, yeni adıyla Yeni Ekonomik Program (YEP) açıklandı. Her ne kadar piyasa açıklanan yeni ekonomik programı gerçekçi olarak değerlendirse de uygulamayı görmek istiyor. Bunun dışında bankacılık sektörüne yönelik risklerin azaltıldığını görmek istiyor. Bakan Albayrak’ın bankacılık sektörüne yönelik mali durum tespiti yapıldıktan sonra gerekli adımların atılacağına yönelik sözlerini görüyoruz.

Bu anlamda bu konu önümüzdeki hafta için oldukça yakından izlenecektir. Teknik olarak 6,10-6,38 bandını ve bu bandın kırılımını kısa vadeli hareket için takip edeceğiz. Dün açıklanan yeni ekonomik programda 2018 yılı USDTRY kuru ortalaması 4,90 olarak alınırken, 2019 yılı 5,60, 2020 yılı 6,00, 2021 yılı 6,20 baz alınarak hazırlandığını görüyoruz.

Son Fiyat : 6,2326
Destekler : 6,1800-6,1300-6,0150
Dirençler : 6,2800-6,3300-6,3800

Gedik Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 21/09/2018

Dolar/TL dün gün içerisinde 6,1311 ve 6,3739 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 6,1967 seviyesinden kapattı. Kurda aşağı yönlü hareketler görüldü. Bu sabah günlük grafikte 5 periyotluk üssel hareketli ortalaması altında hareket eden kur 6,2148 seviyelerinden işlem görüyor.

Teknik olarak kısa vadede en kuvvetli destek 6,1870 ve en kuvvetli direnç 6,2415 seviyelerinde bulunmaktadır. Gün içinde aşağı yönlü hareketlerde destek olarak 6,2040 – 6,1870 – 6,1470 seviyeleri takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 6,2415 – 6,2570 – 6,2760 seviyeleri direnç olarak izlenebilir. Saatlik grafikte MACD negatif bölgede triggeri üzerinde yukarı yönlü hareket etmektedir. RSI kendi ortalaması üzerinde aşağı yönlü hareket etmektedir.

Tacirler Yatırım Altın Analizi Yorumu - 21/09/2018

Dün öğle saatlerinde, Çin’in önümüzdeki ay itibariyle, ithalata uyguladığı gümrük vergilerini birçok ticaret ortağını kapsayacak şekilde düşüreceği ifade edildi. Bu haber akışı sonrasında euronun sert bir şekilde değer kazandığını ve gerek eurodaki yükseliş gerekse de güvenli liman talebindeki azalma ile birlikte dolar endeksinin de sert bir şekilde değer kaybettiğini gördük. Endeks 94 seviyesine altına inerek 93,82 seviyesine kadar geriledi.

Dolar endeksindeki gerileme ile birlikte altın fiyatları 1210 seviyesi üzerini test etti. Aşağıdaki grafik üzerinden de görebileceğimiz üzere, altın fiyatları düşüş kanalını yukarı yönlü kırmış ve bir yükseliş hareketi başlatmış durumda. Bu noktada altın fiyatlarındaki mevcut yükseliş eğilimini sürebileceğini ve altının ilk etapta 1225 ve daha sonrasında 1250 seviyesini sırasıyla hedef haline getirebileceğini düşünüyoruz. Bugün içerisinde ise altın fiyatlarının 1210 seviyesi üzerinde tutunma çabası içerisinde olmasını ve kısa vadede bu seviye üzerine yerleşmesini bekliyoruz.

Tacirler Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 21/09/2018

USDTRY paritesi, dün sabahki bültenimizde de belirttiğimiz üzere, dolar endeksindeki erileme ve TL’deki güçlü görünüm ile birlikte sabah saatlerinde 6,20 seviyesi altına inerek 6,13’lere doğru geriledi. Ancak, yurt dışı piyasalardaki olumlu havaya rağmen, Yeni Ekonomik Programın açıklanması sonrasında oluşan yüksek volatilite nedeniyle Türk lirası kazançlarını geri vererek kurun yeniden yükselişe geçmesine neden oldu. USDTRY paritesi öğle saatlerinde 6,37 seviyesi üzerine çıktı.

Küresel piyasalardaki görünüm bu sabah saatleri itibariyle yapıcı olmaya devam ediyor. Dün Çin’in ithalata uyguladığı gümrük vergilerini indireceğine yönelik haber akışı sonrasında euronun sert bir şekilde değer kazandığını ve dolar endeksinin ise sert satış baskılarına maruz kalarak 93,80’lis eviyelere kadar indiğini gördük. Dolar endeksi bu sabah saatleri itibariyle 94 seviyesi altında seyrini sürdürüyor.

Gelişmekte olan ülke para birimlerinde ise pozitif bir seyir hakimken, Türk lirasının dolar karşısında en fazla değer kaybeden para birimi olarak negatif bir ayrışma içerisinde olduğu görülüyor. Bu noktada USDTRY paritesinin bugün içerisinde 6,20 – 6,25 seviyeleri arasında bir seyir izlemesini beklemekteyiz. Ancak, gerek dolar endeksindeki gerilemenin kur üzerinde henüz fiyatlanmamış olması, hem de TL varlıklarına yönelik olumlu risk algısının yeniden devreye girebileceği beklentimiz ile birlikte kurun önümüzdeki günlerde 6 seviyesi altını hedef alabileceğine yönelik beklentimizi koruyoruz.

Alan Yatırım Altın Analizi Yorumu - 21/09/2018

Altın doların düşüşüne rağmen prim yapamadı
Dolar endeksindeki ciddi değer kaybına rağmen sarı metalde yukarı ataklar trend oluşturamıyor. Global hisse piyasalarındaki iyimser hava, ticaret savaşı gündeminin yumuşaması ve yaklaşan FED toplantısı altının baskı altında kalmasına neden oluyor.

Altının ons cinsi, günü 0.25% değer kazancı ile tamamladı. Teknik olarak Altının ons cinsi, orta vadeli yükseliş trendi sürmekle birlikte kısa vadeli 1211.75'deki önemli direncini yukarı yönlü kırdı. Bununla beraber Ons altında kısa vadeli direnç seviyeleri 1,207.00 ve 1,215.00'de, destek seviyeleri ise 1,200.00 ve 1,192.00'de bulunmaktadır.

Alan Yatırım Euro Analizi Yorumu - 21/09/2018

Göstergelerin aşağı yönlü hareketlere işaret ettiği EURTRY’de son iki gündür yaşanan satış baskıları sonrasında 20 günlük ortalaması olan 7.4460 seviyesinin altında kapanışlar gerçekleşti. Aşağı yönlü hareketlerin devamında kısa vadeli üçgen formasyonunun alt bandını oluşturan 7.1515 seviyesi destek noktası olarak dikkat çekiyor. Yukarı yönlü hareketlerin devamı durumunda ise üçgenin üst bandı olan 7.4085 seviyesi 7.4460 öncesindeki ilk direnç noktasını oluşturuyor.

DESTEK : 7.2000 – 7.1515 – 6.9300
DİRENÇ : 7.4085 – 7.4460 – 7.5000

Alan Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 21/09/2018

Kur yön bulma çabasını koruyor
Dün açıklanan YEP ile yüksek volatilitenin görüldüğü kur 6.12 ile 6.37 arasında dalgalandı ve günü %-0.86 düşüşle 6.1967 seviyesinden kapattı. FED toplantısına ilişkin faiz arttırım beklentileri korunurken gelişmekte olan ülkelerdeki iyimser hava ve dolar endeksindeki satıcılı seyir kuru desteklemeye devam ediyor.

Türk Lirası, Dolar karşısında günü 0.86% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Türk Lirası, Dolar karşısında orta vadeli düşüş trendi ve kısa vadeli düşüş trendi devam etmektedir. Bununla beraber USDTRY paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 6.2400 ve 6.3600'de, destek seviyeleri ise 6.1100 ve 5.9900'de bulunmaktadır.

Deniz Yatırım Altın Analizi Yorumu - 21/09/2018

Son bir aydır dar bantta hareket eden altın için göstergeler yukarı yöne işaret etmeye başladı. Dün dolarda yaşanan değer kayıplarına bağlı olara yükselişe geçen altın 50 günlük ortalamasını oluşturan 1206 seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirdi.

Yukarı yönlü hareketlerin devanında 1215 seviyesi sırasıyla Nisan ayından itibaren görülen düşüş trendinin geçtiği 1220 ile 1236 seviyeleri öncesindeki direnç noktasını oluşturuyor. Aşağı yönlü hareketlerde ise 50 günlük ortalamasını oluşturan 1206 seviyesi 20 günlük ortalaması olan 1200 sırasıyla ve 1188 seviyeleri öncesindeki destek noktası olarak dikkat çekiyor.

DESTEK : 1206 - 1200 - 1188
DİRENÇ : 1215 – 1220 -1236

Deniz Yatırım Euro Analizi Yorumu - 21/09/2018

Göstergelerin aşağı yönlü hareketlere işaret ettiği EURTRY’de son iki gündür yaşanan satış baskıları sonrasında 20 günlük ortalaması olan 7.4460 seviyesinin altında kapanışlar gerçekleşti. Aşağı yönlü hareketlerin devamında kısa vadeli üçgen formasyonunun alt bandını oluşturan 7.1515 seviyesi destek noktası olarak dikkat çekiyor. Yukarı yönlü hareketlerin devamı durumunda ise üçgenin üst bandı olan 7.4085 seviyesi 7.4460 öncesindeki ilk direnç noktasını oluşturuyor.

DESTEK : 7.2000 – 7.1515 – 6.9300
DİRENÇ : 7.4085 – 7.4460 – 7.5000

Deniz Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 21/09/2018

Dün birkez daha 20 günlük ortalamasını oluşturan 6.3850 seviyesini test ettikten sonra geri çekilen kur tarafında dün 6.2000 seviyesinin altında gerçekleşen kapanış dikkat çekti. Göstergelerin aşağı yöne işaret etmeye başladığı USDTRY için 20 günlük ortalamasını oluşturan 6.3850 seviyesinin altında gerçekleşen kapanışlar aşağı yönlü hareketleri destekliyor.

Aşağı yönlü hareketlerin devamı için kapanış bazında 6.2000 seviyesi takip edilmelidir. Bu seviyenin altındaki kapanışlar sonrasında 5.9750 seviyelerine doğru satış baskısı yeniden görülebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 6.3850 seviyesi Ağustos ayından itibaren alçalan zirvelerin oluşturduğu düşüş trendinin geçtiği 6.4490 öncesindeki direnç noktasını oluşturuyor.

DESTEK : 6.2000 – 6.1000 – 5.9750
DİRENÇ : 6.3850 - 6.4490 – 6.5000

Şeker Yatırım Altın Analizi Yorumu - 21/09/2018

Dün gerçekleşen işlemlerde 1208 direncini test eden ons altın, bu seviyenin geçilememesiyle geri çekildi. Yeni günde 1208 üzerinde tutunması 1217 direncini gündeme getirebilir. Olası satış baskısında ise 1200 seviyesi test edilebilir. Bu seviyeden sonra ise 1192 desteğine kadar geri çekilmeler olabilir.

Şeker Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 21/09/2018

Yurt içinde Orta Vadeli Program’ın açıklandığı dünkü işlem gününde Dolar/TL kuru volatil bir gün geçirdi. Dolar endeksindeki baskılanma da günün diğer önemli gelişmesiydi. Kur gün içerisinde 6.12-6.40 bandı arasında dalgalansa da gün sonuna doğru 6.20 bandının aşağısına çekildi. Bugün gerçekleşecek işlemlerde kurun 6.20 aşağısındaki fiyatlamalarında 6.12 ve 6.00 destek seviyeleri takip edilebilir. Öte yandan olası yukarı yönlü fiyatlamalarda ise 6.32 ve 6.47 direnç noktaları önem kazanabilir.

İntegral Yatırım Altın Analizi Yorumu - 21/09/2018

Ons altın ABD'nin yaptırım kararlarının etkisi ile primlendi

ABD’nin Çin ve Rusya’ya yönelik almış olduğu yaptırım kararları küresel piyasalarda güvenli limanlara kaçışları destekledi. Ons altın bu sabah 1210.25$ seviyesine kadar yükseldi ve an itibariyle 1207$ üzerinde işlem gördüğü dikkat çekiyor. Haber bazlı yaşanan bu fiyatlamalarda olası gelişmelere karşı dikkatli olmakta fayda var. Bugünkü veri takviminde ise ABD kanadındaki PMI verileri takip edilecek. Ons altın 1207$ üzerindeki seyrini koruyabilirse 1212$ direncine doğru hamle yapmak isteyebilir. Aksi halde aşağıda 1207$ - 1200$ destek alanı hedeflenebilir.

Direnç: 1207 / 1212 / 1221
Destek: 1200 / 1190 / 1180

İntegral Yatırım Dolar Analizi Yorumu - 21/09/2018

DolarTL OVP sonrasında sıkışık alanda dalganıyor
DolarTL kuru bugün forex piyasalarında 6.2286 seviyesinde seyrediyor. USDTRY paritesi düne göre yüzde 0.55 yukarıda bulunurken, şu ana kadar yapılan işlemlerde en düşük 6.1840 ve en yüksek 6.2416 seviyelerini gördü. Dün açıklanan OVP sonrasında kurda gözlenen yükselişi kar realizasyonu olarak algılıyoruz. DolarTL kurunda olağanüstü bir gelişme yaşanmadıkça 6-6.50 arasında sıkışık bir alanda hareketin devamını bekliyoruz.

Kısa vadede USDTRY 6.17 seviyesini destek yaptı ve bu seviyeden sınırlı tepkiler gösteriyor. Şimdilik 6.30 seviyesi direnç olarak alınabilir. Bu seviyeyi geçmesi durumunda 6.40 bölgesine doğru yükselişler görebiliriz. Aşağıda ise 6.17 seviyesinin altına gerilemesi durumunda 6 desteği güçlü bir destek. Bu seviyenin kırılması durumunda aşağı yönlü seyir 5.70-5.80 bölgesine doğru devam edebilir. Günlük grafikte göstergeler güçlü değil ve herhangi bir yön vermiyor.

Destekler: 6.17 / 6.00 / 5.80
Dirençler: 6.30 / 6.40 / 6.50

AHL Forex Euro Analizi Yorumu - 21/09/2018

EURTRY’de yeni ekonomik programın açıklanmasının ardından bugün 7.22 seviyesi kritik öneme sahip olacak. Temmuz sonundan itibaren başlayan yükseliş hareketinin trend desteği olan bu seviye aşağı yönlü geçildiği takdirde düşüş ivmesi artarak 7.18 ve 7.07 seviyeleri hedef olabilir.

7.22 üstünde sürecek kalıcılıkta alış tarafında kalmak isteyen yatırımcılar ise gelebilecek tepki yükselişlerinde 7.3640 ilk direncini izlemeli. Bu seviye üstünde ise yükseliş hareketi 7.4265 kısa vadeli düşüş trend direnci geçilebilirse 7.5260 seviyesinin de test edilmesine neden olabilir. 7.22 altına olası geçişte ise 7.2070 ve 7.10 destekleri hedeflenebilir.

AHL Forex Altın Analizi Yorumu - 21/09/2018

Dün, dolar ve dolar endeksinde yaşanan değer kayıpları ile birlikte sarı metalin 1208 seviyeleri civarını test ettiğini gördük. Gün içerisinde, ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan yükseliş eğilimi sarı metal fiyatlamaları üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiği gözlemleniyor.

Teknik olarak bakıldığında, sarı metalin 4 saatlik grafikte 200 periyotluk üssel hareketli ortalaması olan 1205 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Yükselişlerin devamında 1215, 1218 ve 1225 direnç seviyeleri takip edilebilir. Olası, geri çekilmelerde ise 1200, 1196 ve 1192 destek seviyeleri izlenebilir.

cevirici
.-.
E-Posta :

Parola :

Kayıt
Giriş
Ad, Soyad :
E-Posta :
Kullanıcı Adı :

Parola :

Giriş
Gönder